Košarka

06.01.2019 | 17.57 > 17:59

Fener izgubio bez Gudurića, Kalinića i Veselog

Fenerbahce BC

U nedelju su odigrane tri utakmice 14. kola turske košarkaške lige, a Fenerbahče je pretrpeo drugi poraz u prvenstvu, pošto je u gostima poražen u produžetku od Banvita rezultatom 83:78.

Željko Obradović

SK

Domaći tim je od početka igrao odlično u odbrani i tako je ograničio Fener na samo 20 poena u prvom poluvremenu. U drugom delu razigrao se Bobi Dikson, a gosti iz Istanbula su nekoliko puta vodili sa +5, ali su propustili da prelome utakmicu, pa se Banvit vartio. Velika drama viđena je na samom kraju, kada je domaća ekipa na dva minuta do kraja svojim greškama ispustila +8, pa se igrao produžetak. U njemu je tim Željka Obradovića nastavio da greši, što je Banvit iskoristio za tek četvrtu pobedu u turskom prvenstvu.

Najbolji kod pobednika bio je Džordan Morgan sa 20 poena i osam astencija, a pratili su ga Geri Nil sa 17 i Aleks Perez sa 16. U ekipi Fenera, koja je igrala bez nekolicine standardnih prvotimaca, između ostalih Jana Veselog, Marka Gudurića i Nikole Kalinića, i meč završila sa 20 izgubljenih lopti, Nikolo Meli imao je 22 poena, Ali Muhamed dodao je 16, a Žofre Lovernj 10.

Gazijantep je na gostovanju Afjonu slavio u produžetku rezultatom 73:71. Najzaslužniji za drugu uzastopnu pobedu Gazijantepa bio je Toni Frank sa 20 poena i 11 skokova, dok je Šakil O Nil dodao 14 uz pet uhvaćenih lopti. Kod Afjona, bolji od ostalih Čevher Ezel sa 15 poena.

Karšijaka je bila ubedljiva na svom parketu protiv Bahčašehira i pobedila sa 103:77. U prvom delu igre viđena je izjednačena igra, da bi od drugog poluvremena domaći zaigrali angažovanije u odbrani što je rezultiralo šestim trijumfom u prvenstvu. Mohamed Majer je odigrao za sada najbolju partiju u sezoni i ubacio 32 poena, a dodao je i 11 skokova. Gostima je nedostajalo još raspoloženih igrača pored Manija Harisa, koji se zaustavio na 27 poena.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turskog šampionata.