Efes i Micić po kratkom postupku rešili Afjon

Turkey TBL 14. jan 201918:34 > 18:40
Turkish Airlines EuroLeague

Anadolu Efes je savladao ekipu Afjona u 15. kolu turske košarkaške Superlige rezultaotm 97:78. Darušafaka je izgubila na gostovanju Bujukčekmedžeu rezultatom 76:69.

Efes je protiv Afjona napravio dvocifrenu razliku već u četvrtom minutu utakmice kada je bilo 12:0, a od tog momenta je tim Ergina Atamana samo uvećavao razliku protiv oslabljenog novog superligaša. Afjon je u ovom meču napravio reakciju samo krajem druge četvrtine kada je imao seriju 9:0 ali to ništa ozbiljnije nije povredilo ekipu Efesa koja se nalazi u odličnoj formi.

Inače Efes je bio toliko ubedljiv da je utakmicu protiv jedne od najlošijih ekipa u Turskoj rešio za manje od 90 minuta.

Vasilije Micić je posle odlične nedelje u Evroligi u kojoj se igralo duplo kolo protiv Afjona bio 13 minuta na parketu, postigao je četiri poena uz osam asistencija. Najefikasniji je u ekipi Efesa bio Metedžan Birsen sa 18 poena. Altan Erol je za Afjon dao 16 poena.

Darušafaka i Bujukčekmedže su odigrali daleko uzbudljiviji meč u istanbulskom predgrađu Bujukčekmedžeu. Iako je Dačka u prvom poluvremenu uglavnom vodila, domaći su bili u igri da bi tek krajem treće četvrtine prvi put poveli. U četvrtom periodu je turski evroligaš odigrao značajno bolju odbranu i serijom 12:0 uspevaju da dođu do dvocifrene razlike.

Ipak domaći se vraćaju u meč preko Keneta Hejsa i Osirisa Eldridža, pa su čak i poveli na ulasku u poslednji minut. Hejs je zatim pogodio još jednom na 21 sekundu pre kraja i tako je obezbedio pobedu svom timu.

Hejs je meč završio sa čak 34 poena, dok je kod Darušafake 22 imao Toni Daglas.

Narednog vikenda se u turskoj igra Ol-star meč koji ćete moći da pratite na kanalima Sport Kluba.

Pogledajte rezultate turske Superlige i tabelu.