Lennart Preiss/Bongarts/Getty Images

Košarka

13.02.2019 | 17.47 > 17:53

Štimac odveo Turk Telekom u polufinale turskog kupa

Košarkaši Turk Telekoma savladali su Galatasaraj u prvom meču četvrtfinala turskog kupa u košarci rezultatom 85:79.

U Ankari je viđen jako zanimljiv duel koji je rešen tek u poslednjem minutu. Tokom celog meča smenjivale su se ekipe u vođstvu, a nijedan tim nije imao dvocifrenu prednost. Domaći tim je do trijumfa predvodio dvojac Landesberg - Štimac. Amerikanac koji ima i austrijski pasoš se zaustavio na 27 poena, dok je 21 dodao srpski internacionalac uz 12 skokova i pet asistencija.

Štimac je ubacio i ključne poene uz faul na pola minuta do kraja meča, a tada je doneo tri poena prednosti svom timu (80:77). Galatasaraju nije bio dovoljan jedini raspoloženi igrač, Zek Ogast, koji je imao 21 poen i sedam skokova.

Turk Telekom koji je domaćin završnog turnira će igrati protiv boljeg iz duela Fenerbahče Bahčešehir.