Fener bez Kalinića i Gudurića lako do polufinala Kupa

Turkey TBL 13. feb 201920:19 > 20:22
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea bez većih poteškoća pobedili su Bahčešehir u Ankari u četvrtfinalnom duelu Kupa Turske - 78:70.

SK

Ekipa Željka Obradovića u borbi za plasman u finale u subotu će se sastati sa Turk Telekomom, koji je ranije danas savladao Galatasaraj.

U prvom poluvremenu Fener je serijom 11:0 napravio prvi put dvocifrenu razliku koji nije uspuštao do poslednjem minuta.

Fener je imao čak 20 skokova u napadu, odlično je bio raspoložen Nikolo Meli, kao i njegov sunarodnik Luiđi Datome, a sjajnom odbranom u trećoj četvrtini rešio je utakmicu.

U poslednjem periodu tim iz Istanbula se opustio, što je Bahčešehir iskoristio i trojkama Endija Rautinsa ublažio poraz.

Meli je bio najefikasniji sa 20 poena, Datome je dodao 15, Žofri Lovernj 11, uz 10 skokova, a Bibi Dikson 10. U timu nisu bili Nikola Kalinić i Marko Gudurić. Rautins je u poraženoj ekipi zabeležio 20 poena, a Di Džej Vajt 13.

U preostala dva četvrtfinalna duela u četvrtak će se sastati branilac trofeja Anadalu Efes – Gazijantep i Tofaš – Bešiktaš.

Završnisu Kupa Turske pratite na kanalima Sport Kluba.