Gazijantep produbio krizu Turk Telekoma

Turkey TBL 2. mar 201917:43 > 17:43
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Gazijantepa savladali su sa 85:79 Turk Telekom u 20. kolu turske Super lige.

Bila je to treća vezana pobeda Gazijantepa, koji se probio na četvrtu poziciju na tabeli. S druge strane Turk Telekom je peti, pošto je doživeo četvrti poraz u poslednjih pet utakmica u domaćem prvenstvu.

Odlično su domaći počelo meč, pa su već posle pet minuta imali prednost od 12:4, da bi na kraju prve četvrtine vodili sa 21:15.

Nisu odustajali gosti. Posle pogotka Kenija Gabrijela, Turk Telekom je izjednačio (34:34).

Ispostaviće se da je ubedljivo dobijena treća četvrtina donela pobedu Gazijantepu. Odlični su u toj deonici bili Jelovac i Tomas.

U poslednjoj deonici Turk Telekom je konstantno jurio rezultat, da bi sigurna ruka Jelovca sa linije za slobodna bacanja, potvrdila pobedu domaćih.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Tomas Marko sa 15 poena, dok je Stevan Jelovac dodao 12.

S druge strane, Vladimir Štimac je ubacio 24 u dresu Turk Telekoma.

Bešiktaš je savladao Bujukčekmeče sa 90:84. Drugoj pobedi Bešiktaša u nizu doprineo je Džozef Entoni sa 24, dok je Ivan Buva dodao 23 poena.

Bahčešehir je bio bolji od Sakarje sa 87:83. Domaći tim je do trjumfa predvodio Di Džej Vajt sa 22 poena.