Košarka

16.03.2019 | 19.56 > 19:59

Vasinih 12 asistencija u pobedi Efesa, dabl-dabl Štimca

Anadolu Efes SK

Košarkaši Anadolu Efesa ubedljivo su pobedili Bujukčekmeče 98:81 u utakmici 22. kola prvenstva Turske, uz još jedno odlično izdanje Vasilija Micića.

Štimac

Efes je prvo poluvreme dobio sa 49:38 i već tada je rešio pitanje pobednika, a srpski reprezentativac je zabeležio 9 poena (2/3 za dva, 1/2 za tri, 2/2 slobodna bacanja), uz 12 asistencija i 2 skoka za 23 minuta.

Najefikasniji u timu Ergina Atamana najefikasniji su bili Brok Motum sa 21 i Tibor Plajs sa 20 poena, a Nemac je imao i 12 skokova. U poraženom timu Osiris Oldridž je upisao 19, a Mukremin Kiličli, Kenet Hejs i Metju Džejms po 13.

U ostalim mečevima odigranim u subotu Turk Telekom je posle produžetka u gostima savladao Bahčešehir 84:78, uz odličnu partiju Vladimira Štimca koji je postigao 19 poena (7/10 za dva, 5/8 slobodna bacanja), a imao je još 10 skokova i asistenciju za 31 minut.

Galatasaraj je u gostima bio bolji od Afjona, Tofaš je na svom terenu pobedio Sakariju 89:72, a Pinar Karšijaka od Banvita 80:74.

Pogledajte rezultate i tabelu turske Super lige.