Galatasaray SK

Odigrana su prva tri meča 23. kola turske Superlige.

Navijači Galatasaraja

Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images

Gradski derbi između Galatasaraja i Bešiktaša pripao je domaćinu, rezultatom 93:87. Malo je nedostajalo „žuto-crvenima” da prokockaju dvanaestu ovosezonsku pobedu, pošto su od +16 (65:49) u trećoj četvrtini, dozvolili gostima da 13 sekundi pre kraja priđu na samo tri poena zaostatka (90:87).

Na zadovoljstvo domaćih navijača, usledili su poeni Harisona i Vebstera, za konačnih 93:87. Najbolji poenter meča bio je as Galate Zakari August sa 22 poena. U poraženom timu, Ivan Buva je postigao 18.

Pinar Karšijaka je kao gost savladala posrnulu Sakariju, rezultatom 87:64. Samo u prvoj četvrtini domaćin je bio ravnopravan rival. Od početka druge, gosti su otišli na dvocifrenu prednost (31:21) i do kraja meča razlika se samo uvećavala.

Egipćanin Ahmed Mareji je postigao 17, a Sek Henri 16 poena za pobedničku ekipu, dok je kod poraženih Burak Ešlik stao na 16.

U borbi za opstanak, Banvit je deklasirao Istanbul BBSK – 95:63. Domaćin je do osme ovosezonske pobede došao posle sjajne igre u poslednjoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 34:11! U pobedničkom timu Aleks Danijel Peres je postigao 23 poena, a Devon Šelton Jr. 18. Kod poraženih usamljen je bio Semih Erden sa „dabl-dabl” učinkom od 23 poena i 11 skokova. Zanimljivo je i to da su se kod gostiju do poslednjeg minuta samo petorica košarkaša upisali u strelce.