Tofaš se izvukao protiv Turk Telekoma

Turkey TBL 30. mar 201919:45 > 19:45
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Tofaša savladali su Turk Telekom sa 85:82 u 24. kolu turske Superlige.

Timovi su bili prilično ujednačeni u prvoj četvrtini, što je potvrdio i rezultat (20:20). Ipak, u drugoj deonici Tofaš je napravio razliku od devet poena, što mu je na kraju bilo dovoljno da pobedi.

Iako je Turk Telekom bio znatno bolji rival u drugom poluvremenu, nije uspeo da nadoknadi zaostatak. Pretili su gosti u poslednjoj deonici, imali su čak i prednost od 82:73 na četiri minuta do kraja meča. Ipak, odgovorio je Tofaš, pa je trojkom Keneta Kađija na sedam sekundi do kraja došao i do pobede.

Upravo je Kađi bio i najzaslužniji za pobedu domaćeg tima sa 17 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

U poraženom timu Vladimir Štimac je imao 18 poena, 8 skokova i 3 asistencije.

Tofaš se na pravi način vratio posle teškog poraza od Fenera u prošlom kolu i sada je treći na tabeli. Turk Telekom je posle ovog poraza osmi.

Gazijantep je savladao Bahčešehir sa 92:86. U prvoj deonici su gosti stekli zavidnu prednost, pa su uspeli da odole napadu rivala u poslednjoj.

Do pobede je gostujući tim predvodio Šarunas Vasilijauskas sa 18 poena, dok je Stevan Jelovac ubacio 16.

Banvit je bio bolji od Afjona 96:90. Trijumfu gostujućeg tima kumovao je Aleks Danijel Perez sa 36 poena.

Istanbul je deklasirao Sakarju sa 117:72. Bredi Heslip je u dresu pobedničkog tima postigao 25 poena, dok je Semih Erden ubacio 23.