Efes bez Vase do polufinala, Jelovca čeka majstorica

Turkey TBL 25. maj 201917:20 > 17:25
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Anadolu Efesa prvi su učesnici polufinala plej-ofa turskog šampionata.

Ekipa iz Istanbula je i u revanšu savladala Banvit 87:77 i ukupnim rezultatom 2-0 obezbedila mesto među četiri najbolja tima u doigravanju.

Goste nije poremetio ni izostanak prvog plejmejkera Vasilija Micića koji je u prvom meču dobio udarac u koleno, a meč su prelomili u trećem periodu.

Efes je dobro počeo utakmicu i posle prve četvrtine vodio je 26:20, međutim, Banvit je do odlaska na odmor preokrenuo – 41:38. Ipak, tim Ergina Atamana je sjajnom igrom u trećoj četvrtini, koju je rešio u svoju korist rezultatom 28:12, rešio sve dileme oko pobednika.

Brajant Danston, Šejn Larkin (10 asistencija) i Rodrigo Buboa predvodili su Efes sa po 18 poena, a Krunoslav Simon je dodao 15, uz 8 skokova i 4 asistencije. Kod domaćih odskočili su Aleks Perez sa 19 i Tolga Gečim sa 18 poena.

Efes će ime rivala u polufinalu saznati posle majstorice u kojoj se sastaju Galatasaraj i Gazijantep.

Gazijantep je u drugoj utakmici pred svojim navijačima pobedio Galatu 79:69, a do trijumfa je došao najviše zahvaljujući odličnoj poslednjoj deonici (14:8).

Cela startna postava Gazinantepa imala je dvocifren broj poena, a prednjačili su Šakil O’Nil Mekisik sa 19 poena, Stevan Jelovac sa 14 (3/4 za dva, 1/2 za tri, 5/5 slobodna bacanja, 3 sk za 31 minut), Čan Ogut sa 13 i Toni Džekiri sa 12. U poraženoj ekipi Malik Herison je upisao 20, Najdžel Hejs 15, a Zahari Ogust 12 poena.

U preostala dva četvrtfinalna para Fenerbahče vodi protiv Turk Telekoma, a Tofaš protiv Bešiktaša.