Košarka

26.05.2019 | 19.14

Kembel sa osam trojki srušio Fener za 1:1

Fenerbahce BC

Turk Telekom je uspeo da izjednači rezultat u četvrtfinalnoj seriji turske lige sa Fenerbahčeom, pošto je u drugom meču na svom terenu slavio sa 88:85.

Zeljko Obradovic

getty images/david ramos

Fener je mnogo bolje otvorio drugi meca sa timom iz Ankare, pre svega zbog boljeg šuta za tri poena, ali je u drugoj četvrtini prednost domaćinu sa četiri uzastopne trojke doneo Ti Džej Kembel.

U nastavku se Fener dobro držao, i dalje je odlično šutirao, ali su im falili poeni visokih igrača i rezultat je uglavnom bio u egalu.

Odlično je šutirao i domaći tim, opet je Kembel dao četiri trojke u poslednjeoj deonici, a četvrtom je prelomio utakmicu.

Feneru nisu igrali Lovernj, Datome, Veseli i Erik Grin. Najbolji igrač meča bio je Kembel sa 26 poena i osam pogođenih trojki, Vladimir Štimac je doprineo sa 14 poena i osam skokova.

Kod desetkovanog Fenera, 19 poena je imao Mahmutolu, 18 Dikson, Marko Gudurić je ubacio 15, Kalinić deset poena.

Tofaš je prvi polufinalista, pošto je slavio i u drugom orkšaju sa Bešiktašom (82:73).