Patrick Smith/Getty Images

Košarka

09.06.2019 | 18.25 > 18:29

Fener silan, Efes ubacio četiri poena u četvrtini

U prvom meču finalne serije doigravanja turskog košarkaškog šampionata Fenerbahče je na gostujućem terenu deklasirao Anadolu Efes rezultatom 73:56, a naročito je ilustrativna bila treća četvrtina u kojoj su košarkaši Efesa postigli zapanjujuća četiri poena.

Zeljko Obradovic

getty images/david ramos

Duel učesnika nedavno završenog završnog turnira Evrolige bio je zanimljiv i ravnopravan samo u uvodnim minutima meča, ali je sredinom prvog kvartala ekipa Željka Obradovića već napravila osam poena prednosti.

U drugoj deonici Efes nikako nije uspevao da uhvati priključak, najviše zbog očajnog procenta šuta iz igre, tako da je aktuelni šampion na veliki odmor otišao sa deset poena prednosti.

Ključna je bila treća deonica, kada je Fenerbahče pokazao svoju snagu na obe strane parketa, što je rezultovalo sa tek četiri data poena Efesa. U poslednjoj četvrtini Fener je „spustio nogu sa gasa“, pa je Efes izbegao i ubedjiviji poraz.

Najbolji kod pobednika bili su Bobi Dikson sa 22 i Melih Mahmutoglu sa 17 poena. Nikola Kalinić je za 25 minuta na parketu postigao 9 poena, dok je Marko Gudurić zabeležio 6 uz pet skokova.

U timu Efesa istakao se jedino Vasilije Micić, koji je meč završio sa 16 poena i dve esistencije.

Naredni meč serije na programu je u utorak od 17 časova i 45 minuta uz direktan prenos na Sport klubu 1, a domaćin će ponovo biti Efes, dok se potom naredna dva meča igraju u četvrtak i subotu na terenu Fenerbahčea.