Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

13.06.2019 | 08.11 > 08:15

Ko će do prednosti? Fenerbahče - Anadolu Efes (SK1 20h)

U četvrtak se igra treća utakmica finalne serije plej-ofa turske Superlige, a nema sumnje da će nam košarkaši Fenerbahčea i Anadolu Efesa odličnu košarkašku predstavu.

Vonamejker i Dikson

Turkish Airlines EuroLeague

Rivali iz Istanbula, Fenerbahče i Anadolu Efes, odigraće treći meč u finalnoj seriji, a ukupno 10. u tekućoj sezoni. Efes trenutno vodi sa 5-4. Fener je i dalje bez četiri jako važna igrača, a u pitanju su Žofri Lovernj, Jan Veseli, Erik Grin i Luiđi Datome.

Prvu utakmicu četa Željka Obradović rešila je ubedljivo u svoju korist, ne samo rezultatski gledano. Odbrana je odigrana na jako visokom nivou, a u trećoj četvrtini košarkaši Anadolu Efesa ubacili su samo četiri poena. To im je bez ikakve sumnje napadački bila najgora utakmica u sezoni, o čemu dovoljno govori podatak da su pogodili samo tri trojke iz 25 pokušaja.

U drugom okršaju Ergin Ataman je promenio nekolicinu stranaca na koje računa, pa je umesto Simona igrao Bubua, dok je priliku umesto Mojermana dobio Motum. Fener je imao 12 poena razlike na poluvremenu, ali je Efes zaigrao znatno agresivnije i na kraju trijumfovao predvođen Vasom Micićem koji je bio najefikasniji sa 30 poena.

Direktan prenos iz Ulker Arene možete pratiti na SK 1 sa početkom u 20h. Za kraj treba istaći činjenicu da se finale plej-ofa igra na četiri pobede.