Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

13.06.2019 | 21.47 > 21:49

Efes do brejka za 2-1, 15 poena Micića

Košarkaši Efesa slavili su u trećem meču finalne plej-of serije turskog šampionata protiv Fenerbahčea rezultatom 74:57.

Vasilije Micić

Turkish Airlines EuroLeague

Ekipa Ergina Atamana je trijumfom u gostima povela u seriji sa 2:1.

U prvih 10 minuta meča Efes je pokazao da je bolji rival.

Tim Željka Obradovića pokušao je da se konsoliduje u drugom poluvremenu, ali nije uspeo da nadoknadi rezultatski deficit iz prvog dela igre.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Rodrig Bobua i Šejn Larkin sa po 19 poena.

Pratio ih je Adrijen Moerman sa 16, a dvocifren je bio i srpski plejmejker Vasilije Micić sa 15 poena, tri skoka i tri asistencije, za 39 minuta na terenu.

U redovima Fenerbahčea istakao se još jedan srpski igrač Nikola Kalinić, koji je postigao 17 poena, uz pet skokova i jedno proigravanje. Bobi Dikson je ubacio 13, a Nikolo Meli 11 poena.

Marko Gudurić postigao je sedam poena, uz četiri skoka i dve asistencije, za 25 minuta na terenu.

Četvrti meč na programu je u subotu, od 16 časova, uz direktan prenos na Sport klubu.

Komentari (16)

Cavarezzz

Za Ljubitelja... Druze pa on je pokazao da i sa nikakvim budzetom osvaja evroligu... Primer golobradi Partizan, dalje... Da bi dobio najveci budzet bilo kog kluba moras da budes najbolji trener i da iza tebe stoje rezultati a on i to ima.. I na kraju rekorder evrolige po broju titula postovanje celog sveta a ti sve to dovodis u sumnju... Predji drug na komentare o bocanju

Odgovori 3 1

Sone

Ne mogu da verujem sta citam za jednog ZELJKA OBRADOVICA

Odgovori 3 2

Realno93

Fener je dosta oslabljen a Efes igra sjajnu sezonu, jedino kompletan Fener moze da izbaci tj osvoji Tursko prvenstvo

Odgovori 6 2

Bandirma iznenadila Efes, slabo izdanje Micića

Bandirma je u duelu trećeg kola turske lige ubedljivo savladala Efes rezultatom 84:66.

17-godišnjak sjajno izblokirao Vasu Micića (VIDEO)

Alperen Šongun, igrač Bandirme koji ima samo 17 godina, na sjajan način je izblokirao Vasu Micića na utakmici sa Efesom, koji je njegova ekipa na kraju dobila.

Milutinov: Drago mi je što Micić igra dobro

Srpski košarkaš Nilola Milutinov uveren je da će Olimpijakos imati uspeha u narednom periodu.

Obradović: Zadovoljan sam reakcijom posle Zvezde

Trener Fenerbahčea Željko Obradović rekao je posle trijumfa na ekipom Turk Telekoma u Ankari 75:59 da je to bila važna pobeda istanbulskog tima, posle poraza od Crvene zvezde u Beogradu.