Patrick Smith/Getty Images

Košarka

12.10.2019 | 21.00 > 21:02

Fener preboleo Zvezdu, Tofaš Partizan

Košarkaši Fenerbahčea ubedljivo su pobedili Turk Telekom na strani, u 3. kolu Superlige, rezultatom 75:59 i tako zadržali stoprocentan učinak u tom takmičenju.

Nikola Kalinić

Turkish Airlines EuroLeague

Ekipa Željka Obradovića, koja je u četvrtak poražena od Crvene zvezde u Evroligi, nije imala mnogo problema sa Turk Telekomom i diktirala je tempo od starta.

Do poluvremena je Fener stekao +10 (39:29), domaćin je uspeo da priđe na minus 2 sredinom trećeg kvartala, ali je onda usledila furizona igra turskog velikana i novi odlazak na dvocifreni plus kad je meč rešen.

Najefikasniji kod Fenerbahčea bio je Kostas Slukas sa 18 poena, Derik Vilijams dodao je 12, Melih Mahmutolu 11, a po 10 Nikola Kalinić i Ahmet Duveriolu. Vladimir Štimac je za nešto manje od 20 minuta upisao 6 poena i 8 skokova.

Za Turk Telekom, Terens Kembel imao je 16 poena.

Galatasaraj je u gradskom derbiju bio bolji od Bešiktaša 74:65, uz 14 poena i 12 skokova Zeka Ogasta, dok je kod Orlova Jildizli imao 12 poena i 8 skokova.

Tofaš je kao gost savladao Gazijantep 81:69 i tako preboleo poraz od Partizana u Evrokupu u utorak.

Pobednika su predvodili Durmaz sa 24 poena i 6 skokova i Ermiš sa 17 poena.

U redovima domaćih, Kroford je imao 16 poena.

Duel Bahčešehira i Afjona pripao je gostima 87:82, a najzaslužniji za to bio je Dejvis junior sa 21 poenom i pet skokova.

Kod poraženih, Armand je upisao 21 poen.