Košarka

01.12.2019 | 18.06 > 19:44

Ubačeno samo 57 poena: Poraz Fenera u Izmiru

Fenerbahce BC

Košarkaši Fenerbahčea zabeležili su drugi poraz posle 10 kola u turskoj Superligi, pošto je bolja od njih bila Karšijaka u Izmiru sa 68:57.

Obradović i Datome

Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Tim Željka Obradovića, lišen pomoći nekoliko važnih igrača, odigrao je izuzetno loše u fazi napada i u tri četvrtine ubacio je po manje od 20 poena.

Naročito velike probleme Fener je imao u drugom i poslednjem kvartalu, kad je upisao 10 i 12 poena.

Karšijaka je u finišu poluvremena pobegla na 35:24 i vođstvo je zadržala do kraja utakmice.

Fenerbahče je blizu povratka bio sredinom poslednjeg kvartala, kad je prišao na 59:52, ali je usledila serija domaćih 9:0 za najvećih +16.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Morgan sa 19 poena, uz sedam skokova. Kod gostiju, Mahmutolu je imao 16.

Vladimir Štimac upisao je devet, a Nikola Kalinić zbog povrede nije igrao.

Istanbulski velikan je treći na tabeli sa 8-2, a Karšijaka lider sa 9-1.

Gazijantep je bio bolji od Burse na strani sa 106:87, a Orman je na svom parketu savladao Afjon sa 77:76.