Fenomenalni Micić spasao Efes, Bobua 28 za poluvreme!

Turkey TBL 9. dec 201919:56 > 19:58
Aykut Akici/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Anadolu Efesa u poslednjoj utakmici 11. kola Superlige Turske pobedili su Afjon u gostima rezultatom 88:74, uz još jednu odličnu partiju Vasilija Micića.

Srpski reprezentativac je u poslednjoj četvrtini, koji je tim iz Istanbula dobio 28:23, postigao 15 od ukupno 22 poena (3/4 za dva, 4/9 za tri, 4/5 slobodna bacanja), uz 2 skoka i 7 asistencija za 30 minuta.

Micić je u odlulučujućim trenucima postigao dve trojke i svoj timu obezbedio mirniji završetak utakimice u kojoj ekipa Ergina Atamana nije bila na nivou, pre svega, evroligaških izdanja.

Efes je dominirao u prvom poluvremenu i početkom tog dela meča imao je 18 poena prednosti, u trećem periodu je bilo i 52:33, ali je Afjon zahvaljujući neverovatnom košu Slovenca Gregora Hrovata u poslednji period ušao sa pola koša viška.

Ipak, u odlučujućih 10 minuta Micić je preuzeo odgovornost i sjajnom igrom gostima doneo deseti trijumf u sezoni, uz samo jedan poraz.

Najefikasniji u Efesu bio je Rodrigo Bobua, koji je meč završio sa 31 poenom, od čega 28 u prvom poluvremenu i to bez promašaja (5/5 za dva, 6/6 za tri), a Tibor Plajs je dodao 14.

U osmom porazu Afjona Džejms Oldridž je zabeležio 20, Kori Dejvis 17, a Talib Zana 13 poena.