Patrick Smith/Getty Images

Košarka

27.09.2020 | 21.13 > 21:18

Furiozna Karšijaka: 34:8 u četvrtoj deonici za +37

Košarkaši Karšijake ubedljivo su savladali Fethije kod kuće u prvom kolu turske Superlige rezultatom 92:55.

Ufuk Saridža

fiba.basketball

Ekipa iz Izmira uspostavila je potpunu kontrolu nad mečom u drugom poluvremenu. Posebno maestralno odigrala je poslednju četvrtinu, koju je dobila sa nestvarnih 34:8 za veliko slavlje.

Najefikasniji u timu Ufuka Saridže bio je Se sa 18 poena, dok je Birsen dao 15, uz 11 skokova.

U redovima gostiju, Nil je imao 22 poena.

Bahčešehir je kao domaćin bio bolji od Tofaša rezultatom 84:73.

Domaći su na poluvremenu imali velikih 20 poena prednosti, Tofaš je uspeo da priđe na minus pet u završnoj deonici, ali snage za preokret nije bilo.

Grin je sa 24 poena i sedam skokova predvodio Bahčešehir. Kod Tofaša, Kilpatrik je imao 23, a Vajt 22.

U preostala dva meča, Afjon - Gazijantep 78:70, Bujukčekmedže - Petkim 86:83.