VTB: Kurbanov i De Kolo srušili Himki

Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši CSKa savladali su Himki u gostima rezultatom 96:81, u utakmici šetog kola regionalne VTB lige.

Moskovljani sada na čelu tabele imaju maksimalnih 6-0, dokje Himki pretrpeo prvi poraz posle četiri pobede.

Ekipa Jorgosa Barcokasa odlično je počela derbi, imala je konstantnu prednost do sredine druge deonice, ali je u nastavku CSKA bez većih problema došao do pobede.

Poslednju priliku da meč učini zanimljivim Himki je imao početkom poslednje četvrtine kada je prišao na 72:71, ali je usledila serija 11-0 CSKA kojom je i odlučen pobednik.

Blistao je Nikita Kurbanov sa 21 poenom i 5 skokova, a Nando De Kolo dodao je 23 poena uz 5 skokova i 9 asistencija.

Na drugoj strani Šved je ubacio 21 poena uz 3 skoka i 5 asistencija, a Tomas je imao 13 poena i 1 skok. Stefan Marković imao je 10 poena i 2 asistencije.