Ubedljive pobede Astane i Lokomotive

Mega Bemax/Dragana Stjepanović

Dva duela sedmog kola u subotu su odigrana u VTB ligi, a slavili su Astana i Lokomotiva.

Astana je u prvom meču dana bila bolja od Jeniseja i slavila 92:75. Duel je praktično rešen u prvoj četvrtini koju je domaćin dobio sa 30:19. Jako loš šuterski dan imali su gosti pa su u prve tri deonice uspeli da ubace svega 49 poena. Nije im mnogo pomogla ni daleko bolje odigrana četvrta četvrtina, samo ih je spasla ubedljivijeg poraza.

Leonidas Kaselakis bio je predvodnik Astane sa 25 poena, a sa 20 ga je pratio Džastin Karter. Sa druge strane, najbolji je bio Entoni Hilard koji je meč završio sa 20 poena.

Lokomotiva je kao gost nadigrala Parmu i zabeležila pobedu rezultatom 86:73. Lokomotiva je sve vreme meča bila bolji rival i čuvala je vođstvo i stigla do konačne pobede.

Frank Elgar je predvodio ekipu iz Kubanja sa 20 poena, a četiri manje zabeležio je Džo Regland. U timu Parme nejefikasniji je bio Janik Moreira.