Jedan Šved je nedovoljan, slavili Nižnji i Avtodor

Turkish Airlines EuroLeague

U derbiju kola Zenit je savladao Himki rezultatom 76:66 (25:19, 16:13, 19:16, 16:18), a u ostalim mečevima Nižnji Novgorod ubedljivo je savladao Kalev rezultatom 103:85 (18:10, 34:22, 29:22, 22:31), a Avtodor je bio bolji od Tsmokija 85:82 (26:15, 24:29, 18:17, 17:21).

Evroligaš je od početka bio u zaostatku (12 poena minusa na kraju treće četvrtine), a 34 poen aAlekseja Šveda nisu bila dovoljna za preokret iako su tokom poslednje četvrtine bili blizu da uhvate potpuni priključak.

Kod domaćih je Stefan Marković odigrao 21 minut i postigao sedam poena.

U redovima Zenita najbolji je bio Kajl Kjurik koji je u trenucima kada se lomio rezultat bio precizan.

Marko Simonović je postigao sedam poena za 29 minuta.

Nižnji je meč prelomio već u prvom poluvremenu jer su na odmor otišli sa 20 poena prednosti. Na kraju trećeg perioda ekipa iz Novgoroda imala je +27, a Kalev je „čast odbranio“ pristojnom igrom u četvrtoj deonici.

U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Džjkob Odum koji je postigao 17 poena i ostvario 5 skokova i sedam asistencija. Stevan Jelovac odigrao je dobar meč jer je za 26 minuta na parketu upisao 16 poena, uz 8 skokova i dve asistencije.

Kod poraženih Branko Mirković je došao do pet, a Bojan Subotić do dva poena više.

U duelu Tsmokija i Avtodora dominirao je Koti Klark i svojom sjajnom partijom prelomio neizvestan meč u korist gostujuće ekipe. On je postigao 24 poena, ostvario je 9 skokova i 4 asisencije.

Među poraženima, Filip Adamović je za 28 minuta ubacio 15 poena i podelio četiri asistencije.