Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

13.01.2018 | 16:09 > 16:11

Dan za goste u VTB - Jenisej i Parma slomili domaćine

U subotu su na programu regionalne VTB lige bile dve utakmice, u kojima su pobede ostvarile ekipe Jeniseja iz Krasnojarska i Parme iz Perma.

VTB logo

VTB League

VTB logo

Jenisej je pobedio Cmoki u Minsku rezultatom 88:74, u meču u kome je beloruska ekipa bila u podređenom položaju tokom većeg dela utakmice, a imala je i priliku da preokrene rezultat sredinom četvrte četvrtine, ali to nije uspela.

Najefikasniji u timu iz Krasnojarska je bio Zabijan Daudel sa 20 poena, dok je pola koša manje ubacio Martin Majers. Entoni Hilijard je postigao 18 poena, a imao je i osam asistencija i šest skokova.

Devon Sedler je sa 19 poena bio najbolji u timu Cmokija, dok je srpski plejmejker Filip Adamović za belorusku ekipu ubacio četiri poena.

Cmoki ima četiri pobede i sedam poraza posle 11 kola, dok Jenisej pobedu manje uz isti broj poraza.

U drugom meču dana Parma iz Perma je savladala Avtodor u Saratovu sa 87:82. Avtodor je imao inicijativu tokom tri četvrtine, bio je i na plus devet, ali je preokret usledio u poslednjoj deonici koju je Parma dobila sa 27:14.

Kodi Miler-Mekintajer je sa 19 poena bio najefikasniji u timu Parme, a isti igrač je došao i do dabl-dabla uz deset asistencija. Isti broj poena u poraženom timu Avtodora imao je Koti Klark.

Tim iz Saratova ima polovičan učinak sa pet pobeda i isto toliko poraza, dok Parma ima skor 4-7.