Trojka Simonovića slomila Kalev, sjajni Subotić

Getty Images/Srdjan Stevanovic

Košarkaši Zenita pobedili su Kalev u Sankt Peterburgu sa 85:80 u meču regionalne VTB lige.

Domaći tim zabeležio treći trijumf u poslednja četiri duela i sa učinkom 14-5 treći je na tabeli, dok je estonska ekipa ostala na začelju sa svega šest pobeda u 23 utakmice.

Kalev je tri četvrtine bio bolji tim, u prvom periodu imao je maksimalnih 11 poena viška, ali je individualni kvalitet igrača Zenita u odlučujućim trenucima došao do izražaja, a jedan od ključnih poena bila je trojka Marka Simonovića za 81:78 na 63 sekundi pre kraja meča.

Domaći su u poslednjem minutu pogodili samo četiri od osam slobodnih bacanja, ali gosti nisu uspeli da iskoriste dekocentraciju pulena trenera Vasilija Karaseva.

Njegov sin Sergej Kasasev je sa 22 poena bio najefikasniji u Zenitu, Demonte Harper je dodao 17, a Simonović 11 (1/4 za dva, 3/8 za tri) za 30 minuta. Kod gostiju Ajzea Brisko i nekadašnji igrač FMP, Crvene zvezde i Budućnosti Bojan Subotić su zabeležili po 24 poena.

CSKA je prvi na tabeli sa učinkom 20-2, Uniks ima 18-2, Zenit 14-5, Lokomotiva 14-5…