VTB: Dva produžetka u Sankt Peterburgu i pobeda Rige

Print screen/SK

Košarkaši VEF Rige pobedili su Zenit u Sankt Peterburgu, u uzbudvljivom meču VTB lige, posle dva produžetka rezultatom 102:101 (74:74).

Duel u Rusiji rešio je Glen Kosi trojkom na četiri sekunde do kraja drugog produžetka. Na drugoj strani, Skrab je probao na isti način da donese trijumf domaćima, ali je bio neprecizan.

Zenit ima za čim da žali u ovoj utakmici, pošto je tokom drugog produžetka imao i šest poena viška. Ipak, VEF je podigao ritam u samom finišu i na kraju upisao pobedu.

U međuvremenu, timovi su se smenjivali u vođstvu tokom svih 40 minuta. Ruski sastav je najveću prednost imao početkom poslednje četvrtine (61:53), dok je isti plus VEF imao u uvodnim minutama drugog kvartala (23:15).

Goste (5-13) je do pobede vodio pomenuti Kosi sa 21 poenom (6/13 za tri), dok je 17 imao Artis Ejt.

Kod Zenita (10-6), Džejlen Rejnolds je dominirao sa 32 poena i 11 skokova, a Kodi Miler-Mekintajer 15. Marko Simonović je duel završio sa 4 poena.

I u drugom meču dana oba tima su postigla 100+ poena. Avtodor je u Saratovu pobedio Kalev 112:109.

Domaće su do trijumfa vodili Nikita Mihailokvski sa 22 i David Kraviš sa 19 poena.

Kod gostiju, Arnet Multri i Čevogan Luis imali su po 24.