Nekadašnji Siksersi srušili Poljake

Alex Goodlett/Getty Images

Košarkaši estonskog Kaleva slavili su u gostima protiv Stelmeta Zijelone Gure na gostovanju u okviru 21. kola regionalne VTB lige rezultatom 117:100.

Estonski tim je vodio tokom čitavog susreta, a do dvocifene prednosti stigao je krajem prve četvrtine i nije je ispuštao do kraja meča.

U pobedničkoj ekipi blistao je Arnet Moltri sa 30 poena (11/15 iz igre, 8/9 penali) i 7 skokova, a odličan je bio i Toni Roten sa 26 poena (9/14 iz igre, 5/8 penali) i 7 asistencija. Srpski bek Branko Mirković postigao je 13 poena za pobednički tim (šut iz igre 3/7), uz 9 asistencija za 30 minuta.

Najefikasniji u ekipi Stelmeta bio je hrvatski centar Darko Planinić, koji je ubacio 14 poena i imao 7 skokova. Njegov sunarodnik Željko Šakić imao je 12 poena.

Bio je to šesti uzastopni poraz Stelmeta u VTB ligi, a poljski tim sada se nalazi na 12. mestu lige sa četiri pobede i 17 poraza, tek jednim trijumfom više od poslednjeplasiranog Cmokija.

Kalev je na osmom mestu, poslednjem koje vodi u doigravanje, a u narednom meču dočekuje Uniks. Stelmet će u narednoj rundi gostovati Saratovu.

U sredu je Lokomotiva Kubanj bila ubedljiva protiv Cmokija u prvom meču nakon što je mesto trenera napustio Vlade Jovanović.