VTB: Himki deklasirao Astanu za 2-0

fiba.basketball

Košarkaši Himkija ubedljivo su slavili protiv Astane i u drugom meču četvrtfinalne serije plej-ofa VTB lige sa 94:64 i tako došli na korak od plasmana u polufinale.

Tim iz Moskovske oblasti je u prvom meču slavio sa 82:59, a u drugoj utakmici je bio još sigurniji. Ipak, sam početak utakmice nije ukazivao na takav rasplet, pošto su gosti mnogo bolje započeli susret, vodili su nekoliko minuta, ali je Himki do kraja prve četvrtine preuzeo potpunu kontrolu.

Domaći tim je konstantno povećavao prednost, ali je Astana tokom trećeg perioda imala odlične periode, tokom kojih se vraćala na jednocifrenu razliku. Himki je, međutim, zaigrao još bolje u samom finišu i svoj trijumf učinio izuzetno ubedljivim.

Himki je do trijumfa predvodio Aleksej Šved sa 19 poena i sedam asistencija, dok su po 12 imali Malkolm Tomas, koji je upisao i osam skokova, i Janis Tima. Srpski košarkaš Stefan Marković je za nešto manje od 21 minuta imao četiri poena, uz četiri skoka, pet asistencija i četiri ukradene lopte.

Kod Astane, Stiven Holt je upisao 15 poena, dok je Kenet Horton imao 14 poena i osam skokova.

Naredna utakmica između Himkija i Astane igra se u petak u prestonici Kazahstana, a na toj utakmici ruski klub ima prvu meč loptu za polufinale. Pobednik te serije će se u borbi za finale sastati sa boljim iz polufinala u kojem se sastaju Uniks i Kalev, u kojem tim iz Kazanja vodi 2-0.