Košarka

25.05.2019 | 19.17 > 19:19

Simonović se ispromašivao, CSKA jedva do 2-0

CSKA Moscow BC

Košarkaši CSKA u uzbudljivoj završnici pobedili su Zenit 83:81 i u polufinalu plej-ofa VTB lige poveli sa 2-0.

Will Clyburn

Turkish Airlines EuroLeague

Krilni igrač tima iz Sankt Peterburga Sergej Karasjov je sekund pre kraja trojkom pokušao da donese trijumf svom timu, ali nije bio precizan.

Armejci su sredinom druge četvrtine imali maksimalnih 11 poena prednost (34:23), ali kako je vreme prolazilo svežiji i odmorniji gosti su bili sve bolji i krajem trećeg perioda preokrenuli su rezultat - 59:54.

Ekipa Dimitrisa Itudisa je u odlučujućoj deonici je u nekoliko navrata imao 6 poena viška, a trojkom Karasjova na nešto više od dva minuta pre kraja Zenit je ponovo poveo - 77:75.

CSKA je uspeo da se pribere, preokrene na 82:78, a kod tog rezultata Marko Simonović je 56 sekundi pre kraja pogodio samo jedno od tri slobodna bacanja. U sledećem napadu Gael Mekel je smanjio na 82:81, a na drugoj strani polovičan sa linije penala bio je Vil Klajburn za konačnih 83:81.

Klajburn je bio najefikasniji sa 19 poena, po 11 su dodali Nikita Kurbanov i Semen Antonova, a po 10 Danijel Heket, Nando de Kolo i Kajl Hajns.

U poraženoj ekipi Kodi Miler Mekintajer je postigao 14 poena, Đon Armand i Anton Puškov po 12, a Marko Simonović 5 (1/3 za tri, 2/7 slobodna bacanja), uz 8 skokova i 3 asistencije za 30 minuta.

Armejce pobeda deli do plasmana u finale, a meč broj tri je 28. maja u Sankt Peterburgu.