Košarka

14.10.2019 | 19.28 > 19:31

Stotka Himkija, Tima 27 poena

BC Khimki Moscow

Košarkaši Himkija pobedili su Avtodor u Saratovu, u okviru VTB lige, rezultatom 101:84 i tako posle četiri meča zadržali stoprocentan učinak.

Aleksej Šved

Turkish Airlines EuroLeague

Domaći su uspevali da zadrže ritam za evroligašem tokom tri deonice, ali je tim iz Podmoskovlja u poslednjih 10 minuta dodao gas i dobrom igrom na oba kraja parketa rešio meč.

Najzaslužniji za trijumf bio je Janis Tima sa 27 poena i 7 skokova, a Letonca je pratio Aleksej Šved sa 18 poena i 8 asistencija.

Srpski plejmejker iz redova Himkija Stefan Jović propustio je i ovaj duel zbog povrede leđa.

U redovima Avtodora, Orlando Džonson je imao 21 poen i 7 asistencija, dok je Markel Starks upisao dva poena manje i 8 skokova.

Himki u narednom kolu čeka Astanu, a Avtodor, koji ima skor 0-2, gostuje Jeniseju.

Tako šutira Aleksej, lopta jedva dira mrežicu (VIDEO)

Aleksej Šved je u finišu prve četvrtine duela između Himkija i Valensije pogodio veoma težak šut ali sa toliko osećaja da je lopta jedva dodirnula mrežicu. Inače bio je to tek jedan od samo tri pogotka iz igre za najboljeg ruskog košarkaša na gostovanju Valensiji. Meč je završio sa 11 poena.

EL: Dubljević srušio Himki, Marinković i Jović odlični

Košarkaši Valensije savladali su Himki rezultatom 89:84 u okviru desetog kola Evrolige, a sjajne partije u pobedničkom timu imali su Bojan Dubljević i Vanja Marinković.

Kralj pokazao moć: 104 poena za +28 protiv Himkija

Košarkaši madridskog Reala pobedili su Himki kod kuće u devetom kolu Evrolige ubedljivim rezultatom 104:76.

Šved vodio Himki, odlični Jović, Nedović i Micov

Košarkaši Himkija trijumfovali su u meču osmog kola Evrolige protiv Armanija rezultatom 87:79.