Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

09.11.2019 | 13.52

Astana pobedila Cmoki, dabl-dabl Ristića

Košarkaši Astane ostvarili su treću pobedu u VTB ligi, pošto su u petom kolu pogotkom Malkolma Hila u poslednjem minutu došli do trijumfa nad Cmokijem od 91:89.

Znatno bolje počela je Astana meč, pa je na poluvremenu imala i prednost od 51:38.

Bili su domaći u vođstvu sve do sredine poslednje deonice, kada je Cmoki izjednačio na 85:85. Usledila je velika borba u završnici. Posle koša Branka Mirkovića gosti su poeli sa 89:87. Ipak, u heroja Astane izrastao je Malklom Hil, koji je izjednačio na minut do kraja, a onda postigao i pobedonosni koš.

Imao je Cmoki dva napada do kraja, ali su gostujući igrači dva puta promašili šut za tri.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Džeremaja Hil sa 23 poena, dva skoka i sedam asistencija. Još jednu odličnu partiju pružio je Dušan Ristić, koji zabeležio je dabl-dabl sa 20 poena, 13 skokova i šest asistencija. Malkolm Hil je meč završio sa 15 poena.

S druge strane, Robert Lauri je broja do 20 poena, uz osam asistencija. Branko Mirković je na kraju imao sedam poena.