Gray Mortimore/Getty Images

Košarka

19.01.2020 | 15.07

Himki odoleo Jeniseju za drugu pobedu u nizu

Košarkaši Himkija upisali su 13. pobedu u VTB ligi, pošto su u 14. kolu savladali ekipu Jeniseja sa 91:87.

Aleksej Šved, Himki

Ivan Korzhenevskiy/Euroleague Basketball via Getty Images

Himki je tako došao do drugog trijumfa u nizu, nanevši Jeniseju treći poraz zaredom.

Gosti su znatno bolje počeli utakmicu, pa su posle prvih deset minuta vodili sa 24:18. Ipak, ekipa iz Moskve je odgovorila na fantastičan način, dobila je drugu deonicu sa 36:16, pa je rezultat na poluvremenu bio 54:40 za domaće.

U nastavku su ekipe bile ravnopravne, pa je Himki čuvao prednost. Mada je Jenisej u poslednjoj deonici zapretio, nije uspeo da dođe do preokreta.

Aleksej Šved je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 21 poenom, Džeremi Evans je dodao 16, a Devin Buker 13. Stefan Jović je ubacio 10 poena.

Na drugoj strani istakao se Denis Zaharov sa 26, Dastin Hog je dodao 18, a Tomislav Zubčić 14.

Himki je prvi na tabeli sa skorom 13-1, dok je Jenisej šesti sa učinkom 6-7.