Patrick Smith/Getty Images

Košarka

22.11.2020 | 15.33 > 15:35

Neverovatna serija 29:2: Armija demolirala Parmu

Košarkaši CSKA ubedljivo su pobedili Parmu u Permu u okviru VTB lige rezultatom 95:61.

CSKA Moscow

Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Armejci nisu dobro otvorili meč, gubili su sa 9:1, ali vrlo brzo kreirali fantastičnu seriju 29:2 i već početkom drugog kvartala stekli 19 poena prednosti (35:16).

Iako je pitanje pobednika bilo je rešeno već u tim trenucima, ekipa Dimitrisa Itudisa nastavila je da igra u visokom ritmu.

Prednost je rasla iz minuta u minut do maksimalnih +40 (93:53) u finišu utakmice.

Majk Džejms je bio najefikasniji kod pobednika sa 16 poena, dok je Vil Klajburn upisao 12. Nikola Milutinov meč je završio sa 10 poena i 7 skokova.

U redovima Parme, Juskevičijus je bio jedini dvocifreni sa 16 poena.

CSKA ima skor 5-2. Parma je na 2-3.

U derbiju runde, Uniks je kod kuće savladao Himki 83:76. Kenan i Smit predvodili su tim iz Kazanja sa 21 i 20 poena.

Himkiju nije bila dovoljna ni dobra partija Alekseja Šveda, koji je ostvario 16 poena, 11 asistencija i 7 skokova.

Uniks ima skor 3-2, dok je Himki na 3-5.

Lokomotiva Kubanj slavila je nad Jenisejom u Krasnojarsku sa 106:79. Vilijams je domonirao sa 24 poena i 13 skokova, Kroford je upisao 22 poena i 7 asistencija, a 22 poena dao je i Kamings.

U Jeniseiju, Hog je ostvario 15 poena i 11 skokova. Isti broj poena imao je i Hemonds.

Lokosi su na skoru 6-2. Jenisej je na 1-5.