Evropska liga: Velika pobeda Vojvodine u Novom Sadu

Rukomet 24. okt 202322:39 3 komentara
Starsport

Vojvodina je priredila veliko iznenađenje u drugom kolu F grupe Evropske lige.

Vojvodina je nastavila da niže pobede, ali ova protiv danskog Silkeborga u okviru drugog kola F grupe Evropske lige je najveća u dosadašnjem toku sezone – 29:28 (15:16).

Novosađani su bili bolji rival u sjajnom ambijentu ispunjene hale „Slana bara“ protiv odličnog danskog tima, koji je u vrhu šampionata ove skandinavske zemlje.

Nekoliko puta su gosti imali prednost, a već pri njihovom vođstvu od 5:2 Boris Rojević je zatražio tajm-aut. Na poluvremenu Silkeborg je imao gol viška (16:15), ali je sjajno krenuo u nastavku, kad je stekao i pet golova više (20:15).

Nisu se ni tada Lale predavale, pa su najpre došle do izjednačenja (22:22). Nedugo potom, Vojvodina je i povela posle dugo vremena (27:26). Finiš je bio izuzetno dramatičan, a pobednički pogodak postigao je Ocvirk sa sedmerca.

Imao je Silkeborg i dve akcije u poslednjem napadu za izjednačenje, ali je uz malo sreće odbrana Vojvodine izdržala – 29:28.