Mladi odbojkaši Srbije srušili i Portugal

Odbojka 9. jan 20170:35 > 0:37
OSS

Mlada odbojkaška reprezentacija Srbije upisala je i treću pobedu u kvalifikacijama ua Svetsko prvenstvo.

Odbojkaši Srbije sa 3:0 (27:25, 26:24, 25:17) savladali su Portugaliju i nakon tri kola su prvi u Grupi C.

Izabranici Vladimira Vasovića su još jednom potvrdili da poseduju kvalitet i da će se u maju ukjlučiti u borbu za plasman na Svetsko prvenstvo.

Tokom većeg dela prvog seta vodila se ravnopravna borba. U drugom delu seta Portugalija je povela sa 16:14, pa 19:16, a Srbija preokrenula na 20:19. Poveli su potom Portugalci sa 23:22, pa 24:23, ali je Srbija ponovo uspela da preokrene rezultat i povede sa 25:24. Nije Srbija realizovala prvu, ali jeste drugu set loptu za 27:25 i vođstvo od 1:0, odnosno i teoretski obezbeđen plasman u II rundu kvalifikacija.

Srbija je na početku drugog seta povela sa 3:0, pa 8:4, ali su Portugalci uspeli da izjednače na 11:11. U nastavku, domaćin turnira je poveo sa 17:15, a Srbija zatim stigla do vođstva od 20:18. Održavala je Srbija razliku i u finišu povela sa 24:23. Izjednačili su Portugalci, ali je Srbija iskoristila drugu set loptu za 26:24 i prednost od 2:0 u setovima.

U trećem setu Srbija je vodila sa 6:3, a Portugalija izjednačila, a Srbija potom povela sa 8:6, pa 15:9. Vodila je Srbija sa 17:10, pa 20:13, da bi set dobila sa 25:17, a meč sa maksimalnih 3:0.

Juniori Srbije se iz Portugalije vraćaju sutra uveče (ponedeljak, 9. januar) u 23,35 časova.

Plasman u II rundu (18 – 21. maj) izborili su Srbija, Nemačka, Belgija i Bugarska, pobednici 4 grupe, kao i Letonija i Francuska, dve najbolje drugoplasirane selekcije. Direktan plasman u II rundu izborili su Poljska i Ukrajina, prvak i vicešampion Evrope. U E grupi će igrati Ukrajina, Srbija, Bugarska i Francuska, a u F grupi Poljska, Nemačka, Belgija i Letonija.

XIX SP 2017. u konkurenciji juniora (do 21 godine, 1997. i mlađi) odigraće se od 23. juna do 3. jula u Brnu i Češkim Budejovicama, u Češkoj.