LŠ: ACH Volej bez preokreta u Krajovi

Odbojka 15. feb 201720:29 > 20:30
Getty Images

Odbojkaši ACH Volej Ljubljane poraženi su rezultatom 3:1 na gostovanju rumunskoj Krajovi u okviru petog kola grupe D Lige šampiona. Krajova je do trijumfa došla sa 25:19, 27:29, 25:21, 25:23, posle dva sata i četiri minuta igre.

U hali Polivalenta, domaći sastav se nadao maksimalnoj pobedi kako bi na tabeli pretekao poljski Belhatov i došao do drugog mesta pred poslednje kolo. Tako će rumunski tim u poslednjem kolu pokušati da parira Belhatovu i pobedom pokušati da se dočepa plej-ofa 12 najboljih timova.

Tim trenera Paskua dobro je započeo, jer je dobio prvi set sa 25:19. Ipak, u drugom delu utakmice, slovenački tim je bio znatno bolji i uporniji i dobio taj deo meča sa 29:27. Treći i četvrti set bili su jednako uzbudljivi, ali je Krajova uspela da izađe kao pobednik.

Slovenački tim je napravio čak 16 servis grešaka, što je bitno uticalo i na konačan ishod tog meča.

Najbolji na utakmicu bio je Laurenciju Lika sa 25 poena, a u poraženom sastavu 23 poena imao je Apostolos Armenakis.

U domaćaem timu odličan je bio srpski primač Lazar Koprivica koji je i prelomio četvrti set, dok je u ekipi Ljubljane čitavu utakmicu na terenu bio njihov prvi tehničar Maksim Buculjević.

Mečevi poslednjeg kola prve faze igraju se 1. marta.