LŠ: Tijana nedovoljna svetskom šampionu

Odbojka 23. mar 201722:07 > 22:09
Getty Images

Odbojkašice Fenerbahčea i Vakifbanka ostvarile su pobede na gostovanjima u prvim utakmicama plej-of šest faze Lige šampiona. Fenerbahče je sa 3:2 slavio protiv Ezačibašija, dok je Vakifbank pobedio Volero u Cirihu rezultatom 3:1.

U duelu sa svetskim šampionom, Fenerbahče je slavio sa 16:25, 25:22, 25:19, 21:25, 15:12, posle dva sata i sedam minuta igre.

Ipak, to ne znači da je Fener završio posao pred revanš, koji je na programu za dve nedelje, pošto će Ezačibaši u slučaju pobede sa najviše jednim izgubljenim setom proći dalje.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija dva boda, a poraženi jedan bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti “zlatni set” (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

Fenerbahče su do trijumfa predvodile Jeon-Koung i Natalija Silio Pdereira sa po 22 poena. Na drugoj strani, sjajna je bila srpska odbojkašica Tijana Bošković sa 24 poena.

Vakifbank je protiv Volera slavio posle preokreta, sa 15:25, 25:20, 20:17, 25:21 po setovima. Taj meč je trajao 101 minut.

Najbolja u trijumfu turskog kluba bila je Loneke Sloetjes sa 26 poena, dok je srpska odbojkašica Milena Rašić upisala devet poena. U poraženom timu, koji sa klupe vodi Zoran Terzić, Olesija Rihlijuk je upisala 24 poena, dok je Bojana Živković utakmicu završila sa osam poena.

Još u sredu, Dinamo je pobedio Modenu rezultatom 3:0.

Revanš mečevi plej-of šest faze na programu su 4. i 5. aprila i moći ćete da ih pratite na kanalima Sport kluba.

Plasman na završni turnir već je obezbedio italijanski Koneljano, koji će i biti domaćin ‚fajnal fora‘.