Pobeda Hrvatske, porazi Slovenije i BiH

Odbojka 31. maj 201719:27 > 22:22
Koki Nagahama Getty Images Sport

Odbojkašice Hrvatske ostvarile su pobedu u prvom kolu kvalifikacionog turnira za Svetsko prvenstvo, pošto su savladale Gruziju sa 3:0 (28:26, 25:11, 25:18).

Ekipa Miroslava Aksentijevića stegnuto je odigrala prvi set, ali kada je zaigala na svom nivou, selekcija Gruzije nije imala šnase.

Klarić i Strunjak su u dresu Hrvatske osvojile po 11 poena, dok je Kalandadze nanizala 12 za Gruziju.

Reprezentacija Slovenije poražena je od Nemačke sa 3:0 (25:18, 25:20, 25:22).

Veći otpor nego što to rezultat pokazuje pružile su Slovakinje, pogotovo u dva poslednja seta. Međutim, isuvše su grešile. Samo u prvom setu su protivnicama poklonile 13 poena.

S druge srtane Nemice su bile sigurnije u napadu, dobro su zatvarale mrežu blokovima, pa su sigurno zagoračile ka planetarnom šampionatu.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Luisa Lipman, koja je osvojila 21 poen, dok je Marin Brinker stala na 12. Iza Mlakar je sa 19 poena bila najraspoloženija među Slovenkama.

Italija je bila dominantna protiv selekcije Bosne i Hrecegovine, pa je slavila sa 3:0 (25:12, 25:12, 25:13).

Rafaela Folije je u plavom dresu osvojila 15 poena, dok su na 11 stale Čiričela i Boseti.