SL: Odbojkaši bez šanse protiv Belgije

Odbojka 3. jun 201720:40 > 20:41
FIVB

Odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Belgije rezultatom 3:0 u drugom kolu prvog vikenda Svetske lige u Novom Sadu.

Izabranici Nikole Grbića poraženi su sa 25:20, 25:18, 25:23, posle jednog sata i 26 minuta igre.

Aktuelnim šampionima elitnog takmičenja to je prvi poraz, pošto su u petak slavili protiv Sjedinjenih Država. S druge strane, Belgijancima je to prvi trijumf, posle poraza u pet setova od Kanade dan ranije.

Za razliku od utakmice sa Amerikancima, srpski odbojkaši su prikazali izuzetno blago izdanje, a posebno su imali probleme sa prijemom.

Belgijanci su poveli od početka meča i nijednog trenutka tokom prvog seta nisu ispuštali tu prednost. U drugom setu, barem u prvoj polovini reprezentacija Srbije je uspela da parira, ali su tada Belgijanci bili najubedljiviji tokom celog meča. Iako se u pojedinim trenucima da bi Grbićevi igrači mogli da se vrate u meč, to se nije desilo, gosti su održavali prednost i zasluženo slavili.

U timu Srbije istakli su se Nemanja Petrić i Dražen Luburić, koji su utakmicu završili sa po deset poena.

Na drugoj strani, Belgijance su do pobede predvodili Sem Dero sa 15 i Bran van den Dris sa 13 poena.

U prvoj utakmici dana u Novom Sadu, Kanada je došla do druge pobede rezultatom 3:2, pošto je bila bolja od Amerikanaca.

Poslednjeg dana takmičenja u Spensu, u nedelju, SAD i Belgija se sastaju od 16 časova, dok je duel između Srbije i Kanade na programu tri sata kasnije.