SL: Srbija maksimalna protiv Gaučosa

Odbojka 9. jun 201717:14 > 17:26
Piotr Hawalej/Getty Images for FIVB

Odbojkaši Srbije slavili su, u prvom meču drugog vikenda Svetske lige u Teherenu, protiv selekcije Argentine 3:0, upisavši tako treću pobedu u dosadašnjem takmičenju.

U redovima srpske reprezentacija najefikasniji su bili Uroš Kovačević sa 12 i Marko Ivović sa 11 poena, dok su po 9 dodali Dražen Luburić i Srećko Lisinac.

Kod Argentinaca sjajan meč je odigrao Kristijan Poglajen koji je zabeležio 15 poena, a pratio ga je Sebastian Sole sa 9.

Srbija je pružala sjajnu partiju od starta meča. U prvom setu je od starta vodila, a na drugom tehničkom tajm-autu rezultat je bio 16:11 u korist srpskih odbojkaša. Do kraja Srbija je uspela da sačuva stečenu prednost i set reši u svoju korist 25:18.

U drugom i trećem setu Argentinci su pružili znatno jači otpor, i borba je bila neizvesnija. Ipak, u ključnim trenucima izabranici Nikole Grbića su uspevali da odigraju dobro i na kraju slave.

Srbija je drugi set rešila rezultatom 25:22, dok je u trećem bilo 25:23.

Posle ovog meča srpska reprezentacija se nalazi na drugom mestu grupe 1 sa skorom od tri pobede i jednog poraza, dok je Argentina na pretposlednjoj, 11. poziciji sa samo jednom pobedom iz četiri meča.

Naredni meč Srbija igra sa domaćinom Iranom, u subotu od 18,40 časova po našem vremenu.