Gran pri: Srpkinjama treća bronza

Odbojka 6. avg 201710:57 > 10:58
FIVB

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na završnom turniru Gran prija u Nanđingu pošto je savladala selekciju Kine sa 3:1 (25:22, 20:25, 25:23, 25:21).

Izabranice Zorana Terzića nastavile su sa tradicijom osvajanja medalja kad god se plasiraju na završni turnir elitnog takmičenja, pa su, posle 2011. i 2013. godine, ponovo osvojile bronzano odličje.

Da neće biti nimalo lako Srpkinjama, bilo je jasno već na početku meča, kada je Džu Ting donela Kini prednost od 4:1. Ipak, kako je vreme odmicalo Tijana Bošković je bila sve sigurnija, a uz podršku Milene Rašić na sredini mreže i Jovane Stevanović na servisu, donela je Srbiji preokret.

U drugom setu je Mihajlovićeva, uprkos povredi, držala u igri srpski tim. Međutim, Kineskinje su bile strpljivije i sigurnije u završnici pa su izjednačile.

U nastavku se igrao poen za poen. Nijedna selekcija nije imala osetniju prednost sve do kraja trećeg seta, kada je snažnim smečom Stevanovićeva donela prednost Srbiji, koju je odlična Boškovićeva pretvorila u set.

Iako je Kina pružala otpor i tokom narednog perioda, raspoložene igrače na raspolaganju je imala Ana Antonijević, pa je mogla da kombinuje u napadu. Na posletku, sve je završeno poenima srpskog korektora.

Ekipu Zorana Terzića je do treće medalje u elitnom takmičenju predvodila fantastična Tijana Bošković koja je osvojila 31 poen, a pratila ju je Brankica Mihajlović sa 18. U kineskom dresu najefikasnija je bila Džu Ting koja je precizna bila 19 puta.

U finalu 25. izdanja komericijalnog takmičenja u nedelju od 14 časova sastaju se Brazil i Italija.