Srbija preokrenula i osvojila bronzanu medalju!

Odbojka 3. sep 201717:40 > 20:04
CEV

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na šampionatu Evrope u Poljskoj. "Orlovi" su u neizvesnom meču za treće mesto savladali selekciju Beglije sa 3:2.

Do šeste bronzane medalje na kontinentalnim šampionatima (1995, 1999, 2005, 2007, 2013) Srbija je došla posle preokreta – 25:17, 22:25, 19:25, 25:22, 15:12 u meču koji je trajao dva časa i 15 minuta. Inače, ovo je deveta medalja sa EP – zlato je osvojeno 2001. i 2011. i srebro 1997. godine.

Od početka meča, srpski odbojkaši su preuzeli kontrolu nad rezultatom. Bili su odlični na servisu, strpljivo su igrali, pa su tako i povećavali svoju prednost.

Tako je vrlo brzo bilo jasno da reprezentacija Srbije neće imati velikih problema da osvoji prvi set. Na drugom tehničkom tajm-autu prednost srpskih odbojkaša bila je 16:9, a do kraja seta su igrali u istom ritmu i osvojili su ga sa 25:17.

Belgija je u drugom setu bila mnogo konkretnija i bolja ekipa. To se pogotovo odnosi na drugi deo ovog dela meča, kada su i ostvarili odlučujuću prenodst.

Grbićeva ekipa je na drugom tehničkom tajm autu vodila sa 16:14, ali pal koncentracije srpskog tima Belgijanci su potpuno iskoristili, dobili drugi set 25:22,  i izjednačili rezultat na 1:1.

Sa anemičnom igrom Srbija je nastavila i u trećem setu. Belgija je kontrolisala dešavanja na terenu, prijem i blok su odlično funkcionisali, za razliku od ekipe Nikole Grbića, i posle 28 minuta igre u trećem setu (25:19) Belgija je došla na korak do osvajanja medalje na kontinentalnom prvenstvu.

Srbija više nije imala izbora i u uvodnom delu četvrtom seta videlo se da ekipa ima još rezervi u borbi za medalju. Luburić je odličnim servisira vratio neophodno samopouzdanje i na prvi tehnički tajm-aut otišlo se sa vođstvom srpskog tima 8:6.

„Orlovi“ su održavali minimalnu prednost i na drugom tehničkom tajm-autu i dalje su imali dva poena viška (16:14).

Srbija je imala i tri poena prednosti (19:16), Belgija se vratila na 19:18, ali u završnici seta nisu imali nikakve šanse – 25:22.

Srbija je odlično počela i peti set, povela je sa 3:0, ali su Belgijanci imali odgovor – 4:4. Ipak, Grbićevi izabranici nisu gubili nadu, ponovo su došli do dva poena prednosti, ali ni rival se nije predavao (10:9).