PL Hrvatske: Slavile dve Mladosti i Medicinar

Odbojka 21. okt 201719:49 > 19:52
CEV

Tri duela trećeg kola odigrana su u rukometnoj Premijer ligi Hrvatske, a slavili su Medicinar, Mladost Kaštel Lukšić i HAOK Mladost.

Medicinar je nakon četiri odigrana seta bio bolji od Rijeke i slavio 3:1 (22:25, 25:19, 25:18, 25:15). Rijeka je dobila prvi set, ali je ekipa domaćina uspela da preokrene stvari u svoju korist i svaki naredni set dobijala sve lakše da bi do druge pobede u tri meča došao nakon 96 minuta.

Mladost Kaštel Lukšić je sa 3:0 nadigrala Centrometal (25:18, 25:21, 25:23) u duelu koji je bio prilično neizvestan i zanimljiv, ali gosti na kraju nisu uspeli da osvoje bar set iako su u trećem bili prilično blizu.

HAOK Mladost je maksimalnim rezultatom 3:0 slavila protiv Osijeka (25:16, 25:20, 25:11).

Nakon nekompletiranog trećeg kola HAOK Mladost je prva na tabeli sa devet bodova, a Mladost Kaštel Lukšić, takođe sa tri pobede, ima osam bodova na drugom mestu.