FIVB

Odbojka

05.11.2017 | 20.46 > 20:50

Grbić sam na vrhu, Lubeu derbi, 12 poena Atanasijevića

Odbojkaši Lubea naneli su prvi poraz Modeni u ovoj sezoni pošto su ih savladlai u deribju 6. kola prvenstva Italije rezultatom 3:1 (21:25, 25:19, 25:23, 25:21).

Aleksandar Atanasijević

CEV

Domaćin je dobio prvi set 25:21 zahvaljujući dobroj igri Engapeta i Sabija, ali je Huantorena uz podršku Sokolova i Sandera poveo šampiona ka preokretu koji je kulminirao u četvrtom setu.

Modena je vodila 19:15, ali je Lube serijom od 8:0 načinio veliki brejk i stigao do važne pobede.

Sokolov je osvojio 20 poena, Huantorena 16, a Sander 15, dok Dragan Stanković nije igra u ovom meču. U poraženom timu Engapet je imao 19, a Sabi 17 poena.

Peruđa Aleksandra Atanasijevića i Marka Podrščanina ostala je lider sa svih 6 pobeda i maksimalnih 18 bodova jer su savladali Soru u Frosinoneu.

Atanasijević je zabeležio 12, a Podraščanin jedna poen.

Nikola Grbič sa Veronom ostvario je veliku pobedu na gostovanju Trentu rezultatom 3:1.

Neverovatan set u finalu Kupa Italije, Lube propustio devet meč-lopti

Lube i Peruđa odigrali su lud četvrti set u finalu Kupa Italije, tim iz Ćivitanove je propustio devet meč-lopti, ali je u taj-brejku stigao do pobede.

Lube u spektakularnom finalu stigao do trofeja u Kupu!

Odbojkaši Lubea savladali su Peruđu rezultatomn 3:2 u veličanstvenom finalu 42. Kupa Italije u Bolonji pred 11.000 gledalaca i osvojili šesti trofej u ovom takmičenju.

Lube i Peruđa u finalu Kupa Italije

Odbojkaši Lubea pobedili su Trentino rezultatom 3:2 i plasirali se u finale završnog turnira Kupa Italije, koji se održava u Kazalekio di Renu, u kojem će se treću godinu zaredom sastati sa Peruđom, koja je sa 3:0 bolja bolja od Modene.

LŠ: Kovačević i Lisinac na Kovača

Obavljen je žreb četvrtfinala Lige šampiona u obe konkurencije, a prvaka Evrope i sveta Lube čeka susret sa belgijskim Ruselarom.

LŠ: Preokret Trentina, Kovač i Grbić u četvrtfinalu

Poznati su svi četvrtfinalisti Lige šampiona. Među osam najboljih plasirali su se italijanski Lube, Trentino i Peruđa, ruski Fakel i Kuzbas, te poljski Jastržebski i Keđaržin koje predvode Slobodan Kovač i Nikola Grbić, kao i belgijski Ruselar.

LŠ: Lube 5/5, Trentino strepi pred poslednje kolo

Odbojkaši Lubea savladali su Trentino rezultatom 3:1 u okviru petog kola grupne faze Lige šampiona i tako zadržali maksimalni skor.

Grbićeva Zaksa bolja od Vojvodine u tri seta

Odbojkaši Vojvodine poraženi su i u petom kolu grupne faze Lige šampiona. Od njih je bolja bila ekipa Zakse u tri seta, a Vojvođani su još uvek bez trijumfa u elitnom takmičenju.

Modena nastavila niz, pao i Lube

U derbi meču 18. kola italijanske serije A za odbojkaše, Modena je savladala lidera Lube rezultatom 3:1.

Sigurni Lube, Modena, Peruđa...

U nedelju je u odbojkaškom šampionatu Italije odigrano pet mečeva 17. kola. Pobede su slavili Modena, Lube, Peruđa, Trentino i Vibo Valensija.

Atanasijević u Peruđi još dve sezone

Nakon pobede u Ligi šampiona protiv francuskog Tura, rezultatom 3:0, u sredu veče u prisustvu najbližih saradnika, predsednik odbojkaša Peruđe Đino Sirći i srpski as Aleksandar Atanasijević (28) produžili su ugovor na još dve sezone, do kraja 2021/22.

LŠ: Lube i Grbićev Keđeržin u četvrtfinalu

Odbojkaši Lubea savladali su Buđejovice rezultatom 3:1 u četvrtom kolu Lige šampiona i tako obezbedili plasman u četvrtfinale elitnog takmičenja.

Peruđa nastavlja poteru za Lubeom

Odigrana su tri meča odbojkaške Serije A. Peruđa predvođena Aleksandrom Atanasijevićem zabeležila je maksimalnu pobedu u Milanu i tako nastavila poteru za vodećim Lubeom.

LŠ: Lube ubedljiv protiv oslabljenog Trentina

U odloženom meču prvog kola Lige šampiona za odbojkaše aktuelni šampion Evrope, ekipa Lubea, maksimalnim rezultatom savladala je Trentino na svom terenu u Ćivitanovi. Po setovima rezultat je glasio 25:21, 25:18, 25:15.

Pobeda Peruđe za malog Matiju Podraščanina (VIDEO)

Odbojkaši Peruđe savladali su kao gosti Milano sa 3:0, u derbiju 17. kola Serije A. Na taj način vicešampioni Italije su sačuvali drugo mesto, sa tri boda zaostatka i utakmicom više u odnosu na vodeći Lube.

Poljska: Kovač bolji od Grbića, Varšava novi lider

Veliki derbi u 15. kolu poljske Plus lige, sudar šampiona ZAKSE i Jastržebskog, pripao je gostima, koji su slavili pobedu posle pet setova - 3:2.

Kup Italije: Atanasijević razneo Padovu, napad 18-17

Sjajnom partijom Aleksandra Atanasijevića, koji je osvojio 21 poen, Peruđa je savladala Padovu sa 3:0 i izborila plasman u polufinale Kupa Italije.