Grbić sam na vrhu, Lubeu derbi, 12 poena Atanasijevića

Odbojka 5. nov 201720:46 > 20:50
CEV

Odbojkaši Lubea naneli su prvi poraz Modeni u ovoj sezoni pošto su ih savladlai u deribju 6. kola prvenstva Italije rezultatom 3:1 (21:25, 25:19, 25:23, 25:21).

Domaćin je dobio prvi set 25:21 zahvaljujući dobroj igri Engapeta i Sabija, ali je Huantorena uz podršku Sokolova i Sandera poveo šampiona ka preokretu koji je kulminirao u četvrtom setu.

Modena je vodila 19:15, ali je Lube serijom od 8:0 načinio veliki brejk i stigao do važne pobede.

Sokolov je osvojio 20 poena, Huantorena 16, a Sander 15, dok Dragan Stanković nije igra u ovom meču. U poraženom timu Engapet je imao 19, a Sabi 17 poena.

Peruđa Aleksandra Atanasijevića i Marka Podrščanina ostala je lider sa svih 6 pobeda i maksimalnih 18 bodova jer su savladali Soru u Frosinoneu.

Atanasijević je zabeležio 12, a Podraščanin jedna poen.

Nikola Grbič sa Veronom ostvario je veliku pobedu na gostovanju Trentu rezultatom 3:1.