Kup CEV: Vojvodina protutnjala kroz Lavov, Pazaru bod

Odbojka 6. dec 201720:21 > 20:24
OK Vojvodina NS seme

Odbojkaši Vojvodine pobedili su Barkom Kažanji sa 3:0 u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV.

Šampion Srbije je u Lavovu slavio sa 25:16, 25:23 i 33:31 po setovima, posle jednog sata i 25 minuta igre.

Vojvodinu je do trijumfa predvodio Božidar Vućićević sa 20 poena, dok je David Mehić imao 16.

Na drugoj strani, Volodimir Tevkun je upisao 15 poena.

Druga utakmica igra se u sredu, 20. decembra od 18 časova, u novosadskom Spensu.

Vojvodina će u slučaju trijumfa u osmini finala (17. i 31. januar) igrati protiv pobednika dvomeča između finskog Rovanijemija i poljske Aseko Rešovije iz Žešova.

Senad Župljanin/Odbojkaški savez Srbije

Za razliku od Vojvodine, Novi Pazar nije upisao trijumf, ali je pružio veliki otpor šampionu Vojvodine ACH Voleju. U Pazaru je bilo 20:25, 23:25, 25:22, 25:23, 15:11.

Irfan Hamzagić je bio najbolji u redovima Novog Pazara, dok je Aleksa Polomac dodao 13.

Kod Ljubljančana, Jan Pokeršnik je upisao 21 poen, dok je Dmitrij Babkov imao 14.

Revanš se igra u Ljubljani u utorak, 19. decembra.

Jedinstvo je u Bijelom Polju doživeo ubedljiv poraz od austrijske Posojilnice sa 3:0, sa 25:22, 25:13, 25:22 po setovima. Utakmica je trajala 76 minuta.

Po 12 poena u redovima Jedinstva imali su Jovan Delić i Slobodan Bojić, dok se u pobedničkoj ekipi istakao Lukaš Vise sa 16 poena.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se
tri boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija dva boda, a poraženi jedan bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti zlatni set (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.