Kovačević junak Trentina, slavili i Lube i Peruđa

Odbojka 30. dec 201720:42 > 20:46
Adam Nurkiewicz/Getty Images

Šest utakmica odigrano je u okviru prvog kola drugog dela sezone u Seriji A, a obeležile su ih pobede Trentina, Lubea i Peruđe.

Najuzbudljivije je bilo u Milanu, gde je Trentino slavio protiv domaćeg tima sa 3:2, sa 22:25, 22:25, 25:22, 25:14, 15:13, posle dva sata i deset minuta igre.

Junak trijumfa Trentina bio je Uroš Kovačević sa 22 poena, dok su Filipo Lanza i Rene Tepan dodali po 12 poena. U poraženom timu, Nimir Abdel-Aziz imao je 25 poena.

Trentino je trenutno na petom mestu tabele sa 24 boda, dok je Milano na osmoj poziciji sa dva boda manje.

Vodeća Peruđa slavila je posle preokreta u Padovi sa 3:1, a bilo je 20:25, 25:22, 25:15, 25:14 po setovima. Gosti su posle izgubljenog prvog seta, gubili i u drugom sa 21:18, ali su potom imali seriju 7:1 za izjednačenje, a potom im Padova nije pružala veći otpor.

Aleksandar Atanasijević i Ivan Zajcev sa po 14 poena su učestvovali u trijumfu svog tima, dok je Marko Podraščanin upisao šest poena. Kod Padove, Salvatore Randaco je postigao 16 poena.

Peruđa na čelu tabele ima 36 bodova, dok je Padova pet mesta iza sa 23 boda.

Osvajača Superkupa prati aktuelni šampion Lube, koji je takođe sa 3:1 savladao Kalabriju. Osmani Huantorena je predvodio tim iz Ćivitanove sa 21 poenom, dok se u poraženom timu istakao Oleg Antonov sa 15 poena.

Lube ima samo bod manje od Peruđe na drugoj poziciji, dok je Kalabrija tek 12. sa devet bodova.

U ostalim utakmicama koje su odigrane u subotu, Modena je sa 3:0 pobedila Kasteljanu, Monca je istim rezultatom slavila protiv Sore, dok je Ravena bila bolja od Pjaćence rezultatom 3:1. Srpski odbojkaš Dušan Petković bio je zapažen u timu Sore sa 14 poena.