Modena iznenadila Lube, Kovačević bolji od Grbića

Odbojka 21. jan 201820:30 > 20:32
Adam Nurkiewicz/Getty Images

Pet utakmica odigrano je u okviru nedeljnog programa u šestom kolu drugog dela sezone u Seriji A, a obeležio ih je trijumf Modene na gostovanju Lubeu.

Modena je u Ćivitanovi slavila sa ubedljivih 3:0, po setovima 25:23, 25:21, 25:19, posle jednog sata i 21 minuta igre.

Aktuelnom šampionu je u tom duelu napad potpuno zakazao, čemu u prilog ide podatak da je najbolji igrač Lubea bio Cvetan Sokolov sa deset poena.

Gosti su u svojim redovima imali dvojicu igrača sa dvocifrenim učinkom – Tina Urnauta sa 13 poena i Andreu Arđenta sa 11.

Priliku za revanš Lube će imati već sledeće nedelje, kada se dva tima sastaju u polufinalu Kupa Italije, a taj meč ćete moći da pratite u direktnom prenosu na Sport Klubu 1.

Trenutno vodeći tim Serije A Peruđa slavila je na svom terenu protiv Sore, takođe sa 3:0. Na kraju je bilo 25:18, 25:23, 26:24 za domaći tim, a zanimljivo je da je i ta utakmica trajala 81 minut.

Aron Rasel je predvodio Peruđu sa deset poena, Ivan Zajcev je imao poen manje, a Aleksandar Atanasijević osam poena. Drugi srpski odbojkaš Marko Podraščanin utakmicu je završio sa pet poena.

Na drugoj strani, odličan je bio još jedan srpski igrač Dušan Petković sa 17 poena.

Peruđa je zahvaljujući takvom raspletu povećala svoju prednost na čelu tabele i sada ima 51 bod, četiri više od Lubea, dok je Modena treća sa 45.

U jednoj od najzanimljivijih utakmica kola, Trentino je na gostovanju pobedio Veronu Nikole Grbića sa 3:1.

Sjajan u pobedničkoj ekipi bio je Uroš Kovačević sa 22 poena, dok se među Grbićevim izabranicima istakao Džon Tomas sa 13 poena.

Preostale dve utakmice završene su u po pet setova – Kasteljana je slavila protiv Monce 3:2.