FIVB

Odbojka

25.01.2018 | 22.21 > 22:23

Grbićeva Verona upisala 13. pobedu

U zaostalom meču 14. kola Serije A obojkaši Verone savladali su Latinu rezultatom 3:1, po setovima 25:18, 25:19, 21:25 i 25:22.

Nikola Grbić

CEV

Ekipa srpskog selektora Nikole Grbića uspela je da trijumfuje i drugi put ove sezone protiv ekipe Latine. Ovog puta nisu ispustili prednost od 2:0 kao u prvom delu u sezoni iako su gosti pripretili osvajanjem trećeg seta.

Domaći tim je lako i ubedljivo osvojio prva dva seta, ali je na startu trećeg seta Verona zamenila korektora i slovenca Tončeka Šterna zamenio je Mitar Đurić.

Ta izmena nije urodila plodom i Latina je na krilima sjajnog Jukija Išikave osvojila treći set.

U pobedničkim redovima najefikasniji bio je Tomas Džeške sa 23 poena, a pratio ga je Manavinežad sa 18, na drugoj strani odličan je bio Išikava koji je zabeležio 16 poena, dok su po 14 osvojili iskusni Kristijan Savani i Saša Starović.

Verona je ostala na petom mestu, ali sada samo sa poenom zaostatka za četvroplasiranim Trentinom. Latina je ovim porazom zadržala desetu poziciju i daleko je od osmog mesta koje vodi u plej-of.

Naredno kolo na programu je 4. februara, dok se za vikend u Bariju igra završni turnir Kupa Italije koji možete pratiti na kanalima Sport kluba.

SK saznaje: OSS raspravlja o poverenju Grbiću

Nikola Grbić je na čelu reprezentacije Srbije od 2015. godine, a pod njegovim vođstvom nacionalni odbojkaški tim još uvek nije uspeo da izbori plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

Trentino na krilima Kovačevića do 1:0

Odbojkaši Trentina pobedom su započeli četvrfinale italijanskog plej–ofa pošto su u prvom meču, na svom terenu, savladali Veronu sa 3:2, po setovima 25:23, 25:17, 19:25, 24:26 i 15:13.

Ludi set Peruđe i Latine, odličan Atanasijević

U nedeljnim mečevima 11. kola odbojkaške Serije A slavili su Peruđa, Verona, Pjaćenca i Trentino.

"Orlovi" dobili protivnike na SP

Odbojkaška reprezentacija Srbije će na Svetskom prvenstvu u Italiji i Bugarskoj 2018. godine igratu u Grupi C sa selekcijama Rusije, koja je aktuelni evropski prvak, Amerike, Australije, Tunisa i Kameruna, odlučeno je žrebom u Firenci.

Bronzani odbojkaši u Beogradu, Grbić srećan i razočaran

Odbojkaška reprezentacija Srbije se vratila u Beograd sa Evropskog prvenstva u Poljskoj gde je osvojena bronzana medalja.

Grbić: Da presudi naš kvalitet

Selektor srpskih odbojkaša Nikola Grbić izjavio je da, u četvrtfinalu Evropskog prvenstva, njegov tim očekuje najvažniji meč od svih koji je igrao protiv Bugarske.

Grbić: Nema kalkulacija, uvek na pobedu

Selektor srpskih odbojkaša Nikola Grbić izjavio je da očekuje od svoje ekipe da bude na maksimumu u duelu protiv Finske, u trećem kolu A grupe, na Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Grbićev spisak za EP bez Ivovića: Ambicije ostaju iste

Selektor srpskih odbojkaša Nikola Grbić izrazio je nadu da će njegovi izabranici dati sve od sebe kako bi nadomestili izostanak Marka Ivovića sa Evropskog prvenstva, te da će prevazići neugodnu situaciju.

Grbić: Samouvereno na Poljake, o Ivoviću u ponedeljak

Selektor srpskih odbojkaša Nikola Grbić u ponedeljak će saopštiti spisak putnika za Evropsko prvenstvo, koje će se održati od 24. avgusta do 3. septembra u Poljskoj.

Grbić: Bez emocije smo osrednja ekipa

Selektor srpski odbojkaša Nikola Grbić ocenio je da je njegovom timu nedostajalo energije za bolji rezultat na finalnom turniru Svetske lige.

Grbić: Motivisao nas poraz od Belgije

Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Nikola Grbić zadovoljan je reakcijom ekipe u meču sa Belgijom.

Grbić: Isti pristup bez obzira na protivnika

Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Nikola Grbić rekao je pred meč D grupe II vikenda Prve divizije ovogodišnje Svetske lige sa Argentinom da je njegova ekipa maksimalno koncentrisana na predstojeći duel u Teheranu.

Grbić: Igramo onako kako dres to od nas zahteva

Selektor srpskih odbojkaša Nikola Grbić izjavio je, posle plasmana Orlova na Svetsko prvenstvo, da je ponosan što njegovi izabranici nijednog momenta nisu potcenili rivale na kvalifikacionom turniru u Zagrebu.

Grbić: Imamo renome, ne smemo da grešimo

Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Nikola Grbić istakao je posle pobede nad Švajcarskom (3:0) u trećem kolu kvalifikacionog turnira za Svetsko prvenstvo da je zadovoljan igrom i koncentracijom koju su igrači pokazali.

Srbija ubedljiva na startu kvalifikacija za SP

Odbojkaši Srbije ubedljivo su savladali Belorusiju 3-0 (25:17, 25:22, 25:15), u prvom kolu Grupe E II runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018.

Grbić pred Zagreb: Najveći rival smo sami sebi

Selektor srpskih odbojkaša Nikola Grbić izjavio je da njegove izabranike čeka izuzetno težak posao na predstojećim kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Zagrebu, pošto su svi još umorni od napornih sezona.