Adam Nurkiewicz, Getty Images

Odbojka

11.03.2018 | 21.23 > 21:25

Trentino na krilima Kovačevića do 1:0

Odbojkaši Trentina pobedom su započeli četvrfinale italijanskog plej–ofa pošto su u prvom meču, na svom terenu, savladali Veronu sa 3:2, po setovima 25:23, 25:17, 19:25, 24:26 i 15:13.

Uroš Kovačević

CEV

Očekivano su četvrtoplasirana i petoplasirana ekipa u ligaškom delu Serije A prikazali sjajnu odbojku i neizvesnost do samog kraja utakmice. Posle velike borbe u prvom setu, domaći tim je uspeo da iskoristi prvu set loptu i povede.

U drugom setu je viđena izjednačena igra do rezultata 11:10 u korist Trenta, koji je potom serijom od 5:0 prelomio set u svoju korist. Potom je naredna dva seta osvojila ekipa selektora Srbije, Nikole Grbića, naročito je napeto bilo u četvrtom delu igre, u kojem je Verona došla do izjednačenja u setovima, pošto je iskoristila svoju drugu set loptu.

U taj - brejku je viđena igra poen za poen, gde je Trentino stigao do meč lopte, koju je odmah iskoristio posle odličnog bloka slovenačkog reprezentativca Jana Kozamernika.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je srpski odbojkaš Nikola Kovačević, inače prethodne dve sezone igrač upravo Verone, koji je osvojio 26 poena, a Luka Vetori je zabeležio 16. Na drugoj strani, Tomas Džeške je upisao 18 poena.

Drugi meč u seriji igra se narednog vikenda u Veroni, a eventualna majstorica igraće se u Trentu za dve nedelje. Između dva meča četvrtfinala, obe ekipe imaju obaveze u Evropi, Trentino igra u plej – of 12 fazi Lige šampiona protiv francuskog Šomona, a Verona u polufinalu Cev Kupa igra protiv turske Ziratbanke.

Aktuelni šampion Italije, ekipa Lubea, savladala je u prvom četvrfinalnom meču u Ćivitanovi, Pjaćencu sa 3:0, po setovima 25:21, 25:20 i 25:14. Lube je tako opravdao ulogu favorita u meču gde je Pjaćenca nešto veći otpor pružila samo u prvom delu igre.

Najefikasniji u redovima Lubea bio je Osmani Huantorena sa 13 osvojenih poena, dok je Cvetan Sokolov upisao 11. Na drugoj strani, legendarni Alesandro Fei je imao 11 poena, a Trevor Kleveno 10.

Drama, kao u Trentu, viđena je i u Modeni, u dvorani Pala Panini, gde je domaći sastav ipak izvojevao pobedu protiv Milana od 3:2! Po setovima je bilo 26:24, 25:27, 25:19, 21:25 i u petom 15:12.

Povratak posle povrede fantastičnog Abdel Aziz Nimira, korektora Milana, pokazao se kao presudan za ovaj dvomeč, jer je sada dao mogućnost Milanu da se nada eliminaciji Modene. Kao što rezultat pokazuje, velika i neizvesna borba je bila viđena u prva dva seta, gde su obe ekipe uspele da reše po jedan set na razliku u svoju korist.

Modena je lakim osvajanjem trećeg seta najavila pobedu od 3:1, ali je Milano sjajnom igrom u četvrtom delu igre došao do izjednačenja. Kasnije u taj – brejku nije bilo neizvesnosti, Modena je ipak opravdala ulogu favorita i povela u seriji.

U domaćem sastavu, najviše poena je osvojio francuz Ervin Engapet, 26, a dobar je bio i kapiten slovenačke reprezentacije Tine Urnaut, koji je upisao 21. U redovima Milana, holanđanin Nimir je zabeležio 33 poena, a slovenac Klemen Čebulj 20.

Ranije u subotu, Peruđa je savladala Ravenu sa 3:1.

Drugi mečevi u Raveni, Pjaćenci i Milanu na programu su narednog vikenda, a u nedelju od 18 časova na SK 3 možete pratiti meč između Milana i Modene.