Juniorke uspešne na startu kvalifikacija za EP

Odbojka 26. apr 201819:25 > 19:27
Odbojkaški savez Srbije

Ženska juniorska reprezentacija Srbije odlično je startovala na turniru A grupe II runde kvalifikacija za Evropskom prvenstvo u Kristalnoj dvorani u Zrenjaninu. Srbija je u prvom kolu savladala Mađarsku sa 3:0, po setovima 25:22, 25:10 i 25:21, posle 80 minuta igre.

Izabranice Marijane Boričić su posle nešto nervoznijeg početka preuzele kontrolu igre i staloženo, posle tri seta, savladale Mađarsku za prvi trijumf u Zrenjaninu.

U prvom setu se vodila ravnopravna borba do završnice, kada je Srbija povela sa 20:17. Uspele su Mađarice da smanje na 21:20, ali je Srbija uspela da povede sa 24:21, a set je dobila sa 25:22.

Srbija je mnogo bolje počela drugi set i povela sa 8:3, pa 13:6 i 22:7. Srbija je drugi set rešila u svoju korist sa 25:10.

U trećem setu, do polovine, Mađarska je bila u prednosti (13:12), ali je Srbija preokrenula rezultati i povela sa 15:13. Uzvratile su Mađarice vođstvom 16:15, a potom je usledila igra poen za poen. Nakon 20:20, Srbija je serijom 4:0 stigla do 24:20. Set je Srbija dobila sa 25:21, a meč sa maksimalnih 3:0.

Srbija će u petak igrati protiv Danske od 17.30 časova.