Juniori u III rundi kvalifikacija za EP

Odbojka 28. apr 201822:34 > 22:34
Odbojkaški savez Srbije

Juniorska odbojkaška reprezentacija Srbije će igrati u III rundi kvalifikacija za prvenstvo Evrope, pošto je zauzela drugo mesto na turniru F grupe II runde kvalifikacija u Zrenjaninu.

Srpski odbojkaši su u trećem kolu poraženi od Portugala sa 3:1, po setovima 25:22, 25:12, 13:25 i 31:29, posle 111 minuta igre.

U utakmici koja je odlučivala o direktnom plasmanu na prvenstvo Evrope, kao i učesniku III runde kvalifikacija, Portugal je bio bolji od Srbije. Izabranici Vladimira Vasovića nisu uspeli da pariraju izuzetno temperamentnim i eksplozivnim Portugalcima, pa će šansu za učešće na prvenstvu Evrope potražiti krajem juna.

U prvom setu se vodila ravnopravna borba sve do finiša, kada su Portugalci poveli sa 20:17, a Srbija uspela da smanji na 20:19. Sa dva vezana poena Portugal stiže do 22:19, pa 24:21, a prvi set je dobio sa 25:22.

Portugalci su u drugom setu poveli sa neverovatnih 13:1, ali je Srbija uspela da smanji na 15:7. Serijom 3:0, Portugala stiže do 18:7, a drugi set je rešio u svoju korist sa 25:12.

Portugalci su bili kvalitetniji i na startu trećeg seta, pa su poveli sa 5:2. Srbija je uspela da se vrati u meč i izjednači na 7:7, a zatim i povede sa 11:8 posle sjajnih servisa i dva asa kapitena Skakića. Održavala je Srbija razliku, a zatim povela sa 16:11, a potom Portugalcima do kraja seta prepustila samo 2 poena za konačnih 25:13.

Portugalski odbojkaši su u četvrtom setu poveli sa 6:3, 8:4 i 10:5. Vodili su Portugalci sa 14:8, pa 16:10. Srbija je u završnici smanjila na 20:18, ponovo zahvaljujući razornim servisima Stefana Skakića, a zatim i na 21:20. Posle tajm-auta Portugalaca, Srbija je izjednačila na 21:21, a zatim je usledila igra poen za poen, da bi Portugal prvi stigao do set i meč lopte – 24:23. Nisu Portugalci iskoristili dve set lopte, a onda je Skakić blokom Srbiji doneo prvu set loptu u četvrtom setu – 26:25. Usledila je greška Srbije, pa je Portugal poveo sa 27:26, a Skakić izjednačio. Anulirala je Srbija i četvrtu set loptu rivala, ali je Portugal stigao i do pete – 29:28. Izjednačio je Kovač na 29:29, a Portugalci poveli sa 30:29, a zatim iskoristili šestu meč loptu za 31:29, za pobedu od 3:1 i plasman na prvenstvo Evrope.

Srbija će igrati u III rundi kvalifikacija od 28. juna do 1. jula.