Istorijska titula za odbojkaše Peruđe, Atanasijević MVP

Odbojka 6. maj 201820:32 > 20:33
Print screen/SK

Odbojkaši Peruđe osvojili su prvu titulu u klupskoj istoriji, pošto su u velikom finalu italijanskog plej - ofa savladali Lube sa 3:2 u pobedama.

Četa Lorenca Bernardija ubedljivo je trijumfovala u odlučujućoj utakmici rezultatom 3:0, po setovima 25:22, 25:23 i 27:25. Dosadašnji šampion Italije, ekipa Lubea, propustila je dve set lopte u poslednjem setu, dok je prvu meč loptu za domaćina u poen pretvorio Ivan Zajcev. Popularni Car nije blistao tokom većeg dela utakmice, ali je osvojio poslednja 3 poena i pokazao zašto je jedan od najboljih igrača na svetu.

Za najboljeg igrača finalne serije proglašen je srpski reprezentativac Aleksandar Atanasijević!

On je bilisao u svih 5 mečeva, osvojio skoro 100 poena, tako da nije bilo dileme oko izbora najboljeg. Korektor Peruđe bio je najefikasniji u pobedničkim redovima i u petom meču sa 17 osvojenih poena, Marko Podraščanin je dodao 7. Na drugoj strani, Cvetan Sokolov je upisao 18 poena, a kapiten Lubea Dragan Stanković 5.

Podraščaninu je ovo bila treća titula prvaka Italije, pošto je dve osvojio sa Lubeom, dok je Atanasijević po prvi put osvojio Skudeto. Najtrofejniji igrač je Bernardi sa 9 titula, a on je po prvi put kao trener podigao trofej.   Peruđa je ovim trijumfom i treći put u finalima ove sezone pobedila Lube, i tako kompletirala „tripletu“, pošto je ranije osvojila Kup i Superkup Italije.

Oba tima očekuje i završni turnir Lige Šampiona narednog vikenda, a dešavanja iz Kazanja možete pratiti u direktnim prenosima na Sport klubu.