Alex Menendez/ Getty Images
Odbojka 16.05.2018 | 00:28 > 00:29

Siguran start odbojkašica u Ligi nacija

Srpske odbojkašice započele su takmičenje u Ligi nacija trijumfom nad Japanom rezultatom 3:0 u brazilskoj Barueri.

Tijana Bošković

FIVB

Izabranice Zorana Terzića, koji nije otputovao u Južnu Ameriku sa Timom, do pobede su došle sa 25:18, 25:17, 25:22, posle jednog sata i 17 minuta igre.

Srpkinje je do trijumfa predvpdila Tijana Bošković sa 23 poena, dok je Brankica Mihajlović dodala 16.

Na drugoj strani, Arisa Inue je imala 12 poena, jedan više od Sarine Koge.

Srpske odbojkašice su imale relativno lak posao u prva seta, da bi Japanke potom napravile određene izmene koje su im omogućile da zaigraju nešto bolje. Međutim, to nije bilo dovoljno da uopšte ozbiljnije priprete reprezentaciji Srbije, pošto njen trijumf nijednog trenutka nije doveden u pitanje.

Sledeća utakmica evropske šampionke čeka u sredu od 22.30, kada će im rival biti Nemačka, koja je u prvom kolu iznenadila Brazil sa 3:1.

Marko

Odlicna igra odbojkasica pogotovo u prva dva seta, u treci set je bilo problema ali izmena na kraju seta mirkovic umesto antonijevic po meni presudila, Japan je ozbiljna reprezentacija od sam svetski vrh zenske odbojke prosle godine su u Svetskoj ligi bili 6ti iza Italije, Srbije Nizozemske,Amerike i Brazil a ispred jedne Kine koja je olimpijski sampion, to pokazuje koliko su kvalitetna reprezentacija iskreno nisam ocekivao da cemo ih ovako dobiti lako sa 3:0.

Odgovori 3 0

LN: Amerikanci poslali Srbiju na Brazil i Francusku

Odbojkaška reprezentacija Srbije za rivale na završnom turniru Lige nacija imaće selekcije Brazila i Francuske, pošto su u utakmici koja je odlučila rasplet takmičenja Sjedinjene Države slavile protiv Italije 3:0.

LN: Amerikanci pobedili Kanađane, Australiji triler

Odbojkaška reprezentacija Sjedinjenih Država završili su treće kolo Lige nacija sa dve pobede i jednim porazom, pošto su u poslednjoj utakmici turnira u Otavi slavili protiv Kanade sa 3:1.

Liga nacija: 'Orlovi' se držali samo set

Srpski odbojkaši poraženi su od Francuske rezultatom 3:0 u poslednjoj utakmici trećeg kola Lige nacija u Eks an Provansu.

Liga nacija: Srbija od 2:0 do poraza

Srpske odbojkašice poražene su od Holandije sa 3:2 u poslednjem meču četvrtog vikenda Lige nacija u Roterdamu.

Srbija sa Mihajlovićevom u Roterdamu

Srpske odbojkašice otputovale su u subotu u Roterdam bez Brankice Mihajlović, koja je ostala u Beogradu kako bi obavila dodatne lekarske preglede zbog povrede kolena.

Srbija rutinski sa Rusijom, Tijana opet briljirala

Srpske odbojkašice pobedile su Rusiju rezultatom 3:0 u prvom kolu treće nedelje Lige nacija u Kraljevu.

Srbija porazom od Brazila započela Ligu nacija

Srpski odbojkaši poraženi su od Brazila rezultatom 3:0 na startu prvog vikenda Lige nacija na svom terenu u Kraljevu.

Novi veliki preokret Srpkinja, sjajna Boškovićeva

Srpske odbojkašice završile su drugo kolo takmičenja u Ligi nacija sa maksimalnim skorom pošto su u trećem kolu u Makauu pobedile Kinu sa 3:1.

Nema više nepobedivih, Amerikanke srušile Holanđanke

Američke odbojkašice pobedile su reprezentaciju Holandije rezultatom 3:1 u derbiju drugog kola Lige nacija i tako svojim rivalkama nanele prvi poraz u tom takmičenju.

Odbojkašice još jednom bolje od Bugarske

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobedu u drugom prijateljskom susretu sa Bugarskom u okviru prirpema za Ligu nacija.

Odbojkašice uspešne u prvoj proveri pred Ligu nacija

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je pobedu u prvom prijateljskom susretu sa Bugarskom u okviru prirpema za Ligu nacija.

Gran Pri: Italija i SAD uz Srbiju u Nanđingu

Ženske odbojkaške reprezentacije Italije i Sjedinjenih Država izborile su plasman na završni turnir Gran Prija u Nanđingu zahvaljujući pobedama u petak uveče i subotu ujutro. Pre Italijanki i Amerikanki, mesto među najboljih šest ekipa izborile su Srbija i Kina.

Srpske odbojkašice na završnom turniru Gran Prija

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se na finalni turnir Gran Prija dva kola pre kraja interkontinentalne runde takmičenja.

Gran Pri: Kineskinje donele čelo tabele Srbiji

Srpske odbojkašice posle dva od tri vikenda Gran Prija drže prvu poziciju na tabeli elitnog takmičenja.

Srbija lako sa Turskom na startu Gran Prija

Srpske odbojkašice započele su takmičenje u Gran Priju pobedom nad Turskom u tri seta na turniru prvog vikenda u Ankari.

Odbojkašice prepustile Kazahstanu 35 poena

Srpske odbojkašice ostvarile su i drugu uzastopnu pobedu na 15. “Kupu Borisa Jeljcina” u Jekaterinburgu.